Strona główna

          • WAŻNE

            25 czerwca 2026 r. (CZWARTEK) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Na wniosek Rodziców szkoła może zorganizować zajęcia świetlicowe. Zainteresowanych rodziców prosimy o złożenie wniosku w sekretariacie szkoły do dnia 24 czerwca (środa) do godz. 12.00 ze wskazaniem godzin w jakich dziecko będzie przebywać na świetlicy.

          • Ognisko klasy 2 a

            17 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Korzec oraz opiekunem, w ramach spotkania integracyjnego, wybrali się na ognisko klasowe zorganizowane przez rodziców Jasia - kolegi z klasy. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie wymyślili ciekawe zabawy na świeżym powietrzu, w których wszyscy aktywnie wzięli udział. Pogoda dopisała, więc można było podziwiać urokliwe widoki krajobrazu. Wspólne rozmowy podczas spotkania stały się podstawą do jeszcze lepszej integracji zespołu klasowego. Wspólnie spędzony czas bardzo szybko minął, aż żal było wracać do domu. Miłe chwile spędzone wspólnie w gronie klasowym będziemy długo wspominać!

          • Spotkanie z policjantem

            W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie 12 czerwca odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z dzielnicowym, panem Markiem Świdrem.

            Celem pogadanki było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się wakacji w ramach tygodnia dla bezpieczeństwa.

            Podczas spotkania pan policjant omówił zasady właściwego poruszania się po drogach, przypomniał o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z innymi osobami oraz zwrócił uwagę na odpowiedzialne i bezpieczne spędzanie czasu wolnego. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu nad wodą, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz w miejscach przeznaczonych do rekreacji.

          • 🔥XIX Turniej Przedszkolaka w Dębnie

            🏅 11 czerwca 2026 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie odbyła się XIX edycja Turnieju sportowego dla przedszkolaków. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Publiczne w Łoniowej, a honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

            🎤 Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor Przedszkola Publicznego w Łoniowej Weronika Sacha, która serdecznie powitała wszystkich uczestników, opiekunów oraz zaproszonych gości. Sekretarz Gminy Dębno Anna Jakubas życzyła wielu sportowych emocji...
            I rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Na uczestników czekało sześć emocjonujących konkurencji: „Wyścig z taczką”, „Ruchome szorty”, „Czarodziejska piłka”, „Wieszamy pranie”, „Bieg po zdrowie” oraz „Zręczny kelner”. Wszystkie zadania wymagały od dzieci szybkości, zręczności, współpracy zespołowej oraz dobrej koordynacji ruchowej. Mali sportowcy z ogromnym zaangażowaniem pokony

          • Odpłatność za obiady

            Odpłatność za obiady za miesiąc MAJ 2026 należy uiścić u intendenta do dnia 10.06.2026

            Opłata wynosi 85,00 zł ( 17 x 5,00 zł)

            Żywienie za CZERWIEC- 80,00 zł, należy rozliczyć do 19.06.2026

            Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat!

          • Pienińskie szlaki – relacja z wycieczki do Wąwozu Homole i na Durbaszkę

            Klasa 4 wybrała się na wycieczkę w Pieniny, do Wąwozu Homole oraz na Durbaszkę. Wyjazd był bardzo długo wyczekiwany, dlatego wszyscy uczniowie byli podekscytowani. Z samego rana spotkaliśmy się przed szkołą, sprawdziliśmy listę obecności i wyruszyliśmy autokarem w stronę gór.

            Podczas drogi podziwialiśmy krajobrazy i rozmawialiśmy o tym, co będziemy robić na wycieczce. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie Wąwozu Homole - to bardzo piękne i wyjątkowe miejsce. Wąwóz jest wąski, a jego ściany są wysokie i skaliste. Przez środek płynie potok, który tworzy małe kaskady. Szum wody towarzyszył nam podczas całej wędrówki.

          • Dzień Dziecka

            Gdy przekroczy się bramy Smoczej Osady znika się z mapy ludzkiego świata i wpada prosto w łapy przygody. Smoki tu nie tylko fruwają i zieją ogniem, ale też uczą, jak z mleka zrobić masło i dlaczego króliki mają długie uszy. Poprzez bezpośredni kontakt z naturą, praktyczne warsztaty i pasjonujące smocze historie przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka.

          • Dzień Mamy i Taty

            29 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkole oraz dzieci z klasy I a i I b przygotowały piękne występy artystyczne, które dostarczyły rodzicom wielu wzruszeń i radości. Był to wyjątkowy dzień zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Panowała serdeczna i miła atmosfera, a wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.

          • WAŻNE

            5 czerwca 2026 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Na wniosek Rodziców szkoła może zorganizować zajęcia świetlicowe. Zainteresowanych rodziców prosimy o złożenie wniosku w sekretariacie szkoły do dnia 29 maja (piątek) do godz. 12.00 ze wskazaniem godzin w jakich dziecko będzie przebywać na świetlicy.

          • W gościnie u św. Kingi

            Organizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury i Muzeum Ziemi Tarnowskiej Oddział Zamek w Dębnie Gra Terenowa „Szlakiem dębińskich legend” w tym roku odbyła się 21 maja.

            W emocjonujących rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn piątoklasistów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno. Uczniowie z mapą przemierzali wyznaczoną trasę od kościoła pw. Św. Małgorzaty w Dębnie, następnie wokół zamku, kończąc rywalizację przy pomniku św. Kingi. Pani Kustosz, Jolanta Januś-Koczwara, przedstawiła krótki rys historyczny tego miejsca i podkreśliła, że figura ściśle wiąże się z historią Dębna, pobliskiego zamku i podaniami z nim związanymi.

          • Wyjazd do Oświęcimia i Wadowic

            W dniu 15 maja 2026 r. klasa VIII wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Celem wyjazdu było poznanie historii tego miejsca i oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej.

            Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć teren obozu Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau. Przewodnik szczegółowo opowiadał o losach więźniów, warunkach życia w obozie oraz tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w tym miejscu. Szczególne wrażenie zrobiły na uczestnikach zachowane baraki, fotografie oraz osobiste przedmioty należące do ofiar.

          • Klasa V Czyta Na Polanie

            Międzynarodowa akcja promująca czytelnictwo „Czytanie na polanie” to wyjątkowa inicjatywa, której celem jest zachęcanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do sięgania po książki i odkrywania radości płynącej z czytania. Wydarzenie odbywa się najczęściej na świeżym powietrzu – w parkach, ogrodach, na szkolnych boiskach czy polanach – aby połączyć kontakt z literaturą z odpoczynkiem na łonie natury.

          • "CZYTANIE NA DYWANIE"

            Sowy na spotkaniu w Publicznej Bibliotece w Dębnie

            Dzieci dowiedziały się na czy polega praca w bibliotece, oglądały książki
            Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały czytanych bajek i opowiadań. Wspólne czytanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, sprzyjającej rozwijaniu wyobraźni oraz zainteresowań czytelniczych. Uczestnicy chętnie rozmawiali o bohaterach i wydarzeniach przedstawionych w utworach. Spotkanie było okazją do integracji oraz promowania czytelnictwa wśród najmłodszych.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • UWAGA!

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026