• Zespół taneczny „Diverse Stars”

V Otwarty Turniej Tańca w Gnojniku

WYRÓŻNIENIE

w Małopolskim Konkursie Tanecznym „Wokół tańca” w Krakowie

Powiatowe Zawody Grup Tanecznych Cheerleaders

Borzęcin 2010

Jak corocznie dziewczyny z zespołu tanecznego "Diverse Stars" reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Zawodach Sportowych Zespołów Tanecznych CHEERLEADERS, które odbyły się 10 listopada 2010r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Borzęcinie. Zawody rozegrane zostały na dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zespoły szkół podstawowych prezentowały jeden układ trwający od 150 do 180 sekund. Organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe w Brzesku i Zespół Szkół w Borzęcinie. Głównym koordynatorem imprezy była Pani Anna Ostrowska.

W tym roku sędziowie ( Katarzyna Pytka, Andrzej Urban oraz  Krzysztof Przepióra),postanowili nie przyznawać pierwszego miejsca w kategorii szkół podstawowych, dlatego nasze uczennice zajęły wysokie 3 miejsce.

W skład zespołu wchodzą: Małgorzata Baczyńska, Julia Kuras, Aneta Koczwara, Gabrysia Sacha, Beata Nisiewicz, Karolina Roczniak, Julka Duch, Weronika Węgrzyn, Natalia Sumara.

Opiekunem zespołu jest Pani Aleksandra Wrona.

Powiatowe Zawody Cheerleaders

Borzęcin 2009

W dniu 18 listopada 2009 w hali sportowej Zespołu Szkół w Borzęcinie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe Zespołów CHEERLEADERS. Zawody rozegrane zostały w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zespoły szkół podstawowych prezentowały dwa układy: krótki o długości 45-60 sekund i średni 75-90 sekund. Zespoły gimnazjalne tańczyły w układzie krótkim 75-90 sekund oraz w układ długi 135-150 sekund. Organizatorami zawodów było Starostwo powiatowe w Brzesku i Zespół Szkół w Borzęcinie. Głównym koordynatorem imprezy była Pani Anna Ostrowska.

W kategorii szkół podstawowych wystąpiły cztery zespoły: PSP nr 1 w Jadownikach "Red Stars", PSP Wola Dębińska "Lilie", PSP Jadowniki "Dancing Suns", PSP Dębno "Divers Stars".

W kategorii szkół gimnazjalnych wystąpiły trzy zespoły: PG w Borzęcinie "No Limit", PG w Porąbce Uszewskiej "Forever Dance", PG w Woli Dębińskiej "VENA"

Występy zespołów oceniało Jury w składzie:
          Barbara Drabczyńska- instruktor, choreograf, nauczyciel, członek Królewskiej Akademii Tańca w Wielkiej Brytanii,

Krzysztof Przepiórka - instruktor, choreograf, nauczyciel,
          Piotr Kania - dyrektor GOK w Borzęcinie.

Nasze uczennice zajęły wysokie 2 miejsce. W skład zespołu wchodzą: Anna Gurgul, Monika Koczwara, Agata Sacha, Małgorzata Baczyńska, Julia Kuras, Aneta Koczwara, Gabrysia Sacha, Beata Nisiewicz, Karolina Roczniak, Julka Duch.

Opiekunem zespołu jest Pani Edyta Czernicka-Gurgul.

Od stycznia 2009 roku zmienił się skład Cheerleaders. Do zespołu tanecznego dołączyły nowe dziewczyny, które być może mają szansę na powtórzenie sporych sukcesów swoich poprzedniczek.

Obecnie do zespołu „Diverse Stars” należą następujące osoby:

Monika Koczwara

Aneta Koczwara

Katarzyna Bilińska

Gabriela Sacha

Małgorzata Baczyńska

Wiktoria Kosiba

Karolina Roczniak

Julia Kuras

Beata Nisiewicz

Julia Duch

Natalia Sumara

Izabela Kędroń

Kinga Koczwara

Bożena Baczyńska

Gabriela Bachulska

CZWARTE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Uczennice klas III-VI zajęły wysokie czwarte miejsce podczas odbywających się w Limanowej Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Rytm–Muzyka–Taniec Szkolnych Zespołów Tanecznych „ Cheerleaders”.

Dla zespołu Diverse Stars to największe osiągnięcie w jego dotychczasowej działalności. Powody do satysfakcji są tym większe, że reprezentantki naszej szkoły pokonały rywalki z dużych szkół w Bochni, Olkuszu, Nowym Targu i Krakowie trenujące m.in. w sekcji Sali gimnastycznej TS Wisła.

Tegoroczne osiągnięcie to efekt ciężkiej pracy podczas trwających wiele godzin treningów. Wysiłek warto było ponieść, bo występ zawierający elementy tańca, aerobiku i gimnastyki został ciepło przyjęty zarówno przez jurorów jak i widzów.

================================================================

Zespół został założony w 2004 r. Inicjatorką założenia zespołu była obecna pani dyrektor Małgorzata Przepiórka. Przez te wszystkie lata kibicuje, wspiera i towarzyszy dziewczętom na wszystkich ich występach. Opiekunem i choreografem jest Pani mgr Edyta Czernicka-Gurgul.

Obecnie zespół Diverse Stars liczy 13 dziewcząt, należą do nich:

• Maria Dudek,
          • Ola Jedynak
          • Patrycja Płaneta
          • Karolina Wesołowska
          • Anna Kłusek
          • Kinga Bujak
          • Dominika Kędroń
          • Sylwia Wróbel
          • Agnieszka Wójcik
          • Monika Koczwara
          • Aneta Koczwara
          • Gabrysia Sacha
          • Gosia Baczyńska

Pomimo, że szkoła nie jest duża pod względem liczebności uczniów, to chęci i zaangażowanie dzieci jest ogromne. Dziewczęta występowały na wielu imprezach szkolnych i lokalnych, na które były zapraszane. Reprezentowały szkołę przez wiele lat na Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół.

Do największych sukcesów  należą:

I m-ce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Grup Tanecznych Cheerleaders w 2005 r.

V m-ce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Grup Tanecznych Cheerleaders w 2005 r.

V m-ce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Grup Tanecznych Cheerleaders w 2006 r.

I m-ce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Grup Tanecznych Cheerleaders w 2008 r.

Zespół wspierany jest przez rodziców, którzy pomagają w przygotowaniu strojów, jak również dopingują swoje pociechy zarówno na treningach jak i zawodach.

Myślą przewodnią zespołu jest „Uśmiech, radość, taniec”.

Jak same mówią o sobie: „ Gdy jesteśmy razem, to damy radę! Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!”