• WAŻNE!

• Egzamin Ósmoklasisty będzie 14, 15, 16  maja 2024 r. (wtorek, środa, czwartek)

Są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Na wniosek Rodziców szkoła może zorganizować zajęcia świetlicowe. Zainteresowanych rodziców prosimy o złożenie wniosku w sekretariacie szkoły do dnia 10 maja (piątek) do godz. 12.00 ze wskazaniem godzin w jakich dziecko będzie przebywać na świetlicy.

• Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach

• Dnia 9 maja 2024 roku uczniowie klasy pierwszej „b” oraz klasy drugiej „b” wraz z wychowawczyniami p. K. Machowską oraz p. K. Stec zwiedzali Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”.

Dzieci podczas wycieczki brały udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których własnoręcznie zrobiły świece z wosku i degustowały pierniczki z różnego rodzaju miodami. Następnie odbyła się rekreacyjna przejażdżka wozem konnym po przepięknej okolicy. Później zwiedziły Muzeum i Skansen z przewodnikiem. Kolejnym punktem programu była wizyta w wiejskiej zagrodzie, gdzie uczniowie wraz z gospodarzem oglądali i karmili zwierzęta. Po pysznym obiedzie w "Pszczelej wiosce" odbył się teatrzyk oraz gry i zabawy ruchowe pod kierunkiem animatorów.

Oczywiście na koniec nie można było zapomnieć o wykonaniu kilku pamiątkowych zdjęć oraz o zakupach w "Miodowej Spiżarni".

• Święto Narodowe Trzeciego Maja

• Uroczystą akademią 29 kwietnia uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie uczcili 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Klasy 4a i 4b przygotowały z tej okazji montaż słowno-muzyczny przywołujący wydarzenia z roku 1791. Uczniowie odtworzyli posiedzenie sejmu na Zamku Królewskim w Warszawie i moment uchwalenia konstytucji, która była pierwszą w historii Europy, a drugą w świecie. Klimat tamtych lat oddał zatańczony pięknie polonez, a recytację wierszy patriotycznych urozmaicono pieśniami upamiętniającymi tak ważne dla Polaków chwile.

Na zakończenie uczniowie przypomnieli, że od roku 2004 w przededniu Dnia Konstytucji obchodzimy dzień Flagi Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.