Zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym #KamyczkiNadziei
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu:
Zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym #KamyczkiNadziei
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu:
4 kwietnia 2024 roku klasa I b wraz z wychowawczynią p. Karoliną Machowską odwiedziła bibliotekę szkolną.
W czasie spotkania dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek, czego dowiodły podczas udziału w różnego rodzaju konkursach i quizach. Miały okazję do zapoznania się z różnorodnymi tematycznie książkami dla najmłodszych i z ogromną ciekawością wysłuchały wybranej baśni czytanej przez Panią z biblioteki.
Spotkanie odbyło się w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze.
Wiosna na stałe zagościła w grupie 6 latków. Przygotowania na jej przyjście trwały długi czas. Dzieci obserwowały przyrodę, zaznaczały każdego dnia pogodę w kalendarzu pogodowym. Na spacerach wsłuchiwały się w śpiew ptaków, które zadomowiły się u nas po długiej zimie i szukały wiosennych kwiatów. W sali powstał kącik przyrodniczym, w którym przedszkolaki razem z panią zasadziły warzywa i kwiaty.
Były tez zajęcia kulinarne ze zdrowymi kanapeczkami, wiosenne matematyczne i językowe zabawy oraz prace plastyczno-techniczne o tematyce świątecznej.
Cieszymy się z tej pięknej pory roku, w której przyroda budzi się do życia i codziennie zachwyca nas swoim pięknem.
Miło nam poinformować, iż uczeń oddziału przedszkolnego Piotr Nosal zdobył 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka”.
Na konkurs wpłynęło 1850 prac, w tym 222 prace z przedszkoli, 852 prace z klas I-III, 445 prac z klas IV- V oraz 331 prac z klas VI-VIII. Jury wyłoniło 12 laureatów i przyznało 45 wyróżnień. Prace laureatów zostały przesłane do Watykanu.
Spośród 222 prac w kategorii przedszkole Piotruś zajął 1 miejsce, serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi i życzymy dalszych sukcesów.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa KRUS w Brzesku zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi.
Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Każdego roku uczestniczyło w nich ponad 30 tys. uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.
Tegoroczna edycja konkursu jest jednym z wielu działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników realizowanych w ramach projektu prewencyjnego Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś, którego celem jest m.in. zintegrowanie prowadzonych działań prewencyjnych KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników pod jednym wspólnym hasłem i logotypem oraz zainteresowanie rolników i członków ich rodzin problematyką bezpieczeństwa pracy na wsi. W ramach projektu, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzi sześć kampanii prewencyjnych, których zakres merytoryczny powinien znaleźć odzwierciedlenie w pracach plastycznych biorących udział w XIV edycji konkursu plastycznego:
1. „Rola rolnika, by upadku unikał”;2. „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”;3. „Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz”;4. „Rolniku, nie daj się kleszczom!”;5. „Kości i stawy też rolnika sprawy”;6. „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”.
Zgłaszane do konkursu prace plastyczne muszą być dwuwymiarowe, wykonane w formacie A-3 i dowolnej technice, a ich treść powinna dotyczyć tematyki kampanii prewencyjnych, realizowanych w ramach projektu Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś.
Prace konkursowe (opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu) wraz z wypełnionymi przez rodzica/opiekuna prawnego Formularzem zgłoszeniowym (załącznik nr 1) Termin dostarczenia prac upływa z dniem 05 kwietnia 2024 roku (decyduje data wpływu do PT KRUS w Brzesku).
Ocena zgłoszonych prac konkursowych zostanie dokonana przez komisje konkursowe z uwzględnieniem następujących kryteriów:1) zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie (max. 10 pkt);2) oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tematu konkursu (max. 6 pkt);3) walory estetyczne pracy (max. 4 pkt).
Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu.
Formularz wraz z regulaminem dostępny jest na stronie internetowej: Strona główna - Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
Konkurs recytatorski cieszy się w naszej szkole zawsze dużym zainteresowaniem uczniów. Tak było i w tym roku. Niestety jury musiało wyróżnić najlepszych – reprezentantów ZSP w Dębnie na konkursie gminnym. Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu otrzymali pamiątkowe dyplomu i nagrody książkowe. Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Poezja jest jak obraz” uczennica klasy III – Zuzanna Hojnowska zajęła pierwsze miejsce, zaś uczeń klasy Ia- Hubert Kowal został wyróżniony.
Odpłatność za obiady za miesiąc MARZEC należy uiścić u intendenta do dnia 10.04.2024 r.
Opłata wynosi 90,00 zł ( 18 x 5,00 zł)
Prosimy o terminowe wpłaty!
Nasze Przedszkole bierze udział w konkursie na najładniejszą pisankę.
Poniżej znajduje się link do konkursu:
https://www.facebook.com/ZmalujmyRazem
Zachęcamy do głosowania!
Uczniowie klasy I b w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania matematyczne przynieśli do szkoły swoje ulubione gry planszowe.
Celem akcji było uświadomienie i przypomnienie jak wiele korzyści przynosi nam taki rodzaj gier. Są one wspaniałą odskocznią od światła ekranu komputera i telefonu. Gry planszowe wspierają rozwój naszej wiedzy i wyobraźni, ćwiczą takie obszary naszego myślenia jak: pamięć, planowanie, liczenie oraz umiejętność wygrywania i przegrywania.
22 marca obchodzono w naszej szkole Święto Patrona. Tadeusz Kościuszko
urodził się 4 lutego 1746 roku. Był uczestnikiem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, generałem, Naczelnikiem Sił Zbrojnych Narodowych w powstaniu w 1794 roku, które było próbą ratowania Rzeczpospolitej.
W tym szczególnym dniu nasza szkołę odwiedzili znamienici goście:
Wizytator Kuratorium Oświaty - Grzegorz Kubacki,
Kierownik Spraw Obywatelskich, Sportu i Promocji - Anna Jakubas,
Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. Św. Małgorzaty w Dębnie - Paweł Bobrowski,
Kierownik Muzeum Zamku w Dębnie - Jolanta Januś-Koczwara,
Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury – Łukasz Przybyło,
przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich.
Pani Dyrektor, Bernadeta Lipińska przywitała zebranych i zaprosiła na przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły.
Zebrani na apelu goście, nauczyciele i uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podróż – podróż z Tadeuszem Kościuszką. Zawitali w Ameryce, o której wolność walczył nasz bohater, potem przenieśli się do Soplicowa, które zawsze było kolebką patriotyzmu i szacunku dla bohaterów. Na końcu stanęli na Krakowskim Rynku, gdzie Kościuszko złożył uroczystą przysięgę. Uczniowie zaśpiewali kilka pieśni, których teksty nawiązywały do wolności, niepodległości i umiłowania ojczyzny.
Widzów wzruszyły również zaprezentowane tańce - krakowiak i polonez, zaś cały spektakl ubarwiła scenografia i krakowskie stroje.
Niech patron szkoły zawsze będzie autorytetem i inspiracją dla naszych uczniów.
Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki...
E. Budryk
Dnia 21.03.2024r wszystkie grupy przedszkolne uroczyście przywitały nadejście kalendarzowej wiosny. W naszym przedszkolu ten dzień był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Aby jeszcze lepiej przeżyć nadejście wiosny przedszkolaki wraz z wychowawcami przygotowały kukłę- Marzannę.
Tego dnia Marzannę z przedszkola wyprowadził tłum przedszkolaków, którzy z piosenką na ustach i kolorowymi chorągiewkami szli radośnie przez ulice Dębna.
Uczniowie klasy II b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych, prowadzonych metodą eksperymentu. Podejmując nowe wyzwania uczniowie postanowili samodzielnie wyhodować sadzonki roślin kwitnących takich jak: bratki, goździki, pelargonie oraz astry.
Partnerem akcji SIEJEMY KWIATY W SZKOLE została firma W. Legutko- polska firma nasienna z 30-letnią tradycją. Dzięki uprzejmości naszego partnera, mogliśmy liczyć na wsparcie w postaci torebek z nasionami roślin ozdobnych. Dziękujemy za przekazane nasiona! Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów na stronie internetowej naszego partnera: https://www.esklep.legutko.com.pl/ , https://legutko.com.pl/pl/
Dzieci zgromadziły w klasie potrzebne rzeczy takie jak pojemniki, ziemię oraz nasiona i z zapałem przystąpiły do siania. Teraz pozostaje nam pielęgnować i obserwować zielone hodowle. Mamy nadzieję, że już niedługo pochwalimy się efektami naszej pracy.
Prezentujemy wyniki XV Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną, który odbył się w Jaworsku.Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników za włożony twórczy trud, zaangażowanie i wykonanie pięknych pisanek.
KLASY I-III
kategoria – PISANKA TRADYCYJNA:
I miejsce Jagoda Marecik – PSP w Łoniowej
II miejsce Mateusz Dąbroś – PSP w Biadolinach Szlacheckich
II miejsce Laura Nazimek – PSP w Woli Dębińskiej
kategoria – PISANKA NOWOCZESNA:
I miejsce Oliwier Hebda – ZSP w Sufczynie
I miejsce Lena Dudek – ZSP w Łoniowej
II miejsce Natalia Rzepa – ZSP w Sufczynie
II miejsce Magdalena Kucia – ZSP w Sufczynie
III miejsce Miłosz Dudek – PSP w Niedźwiedzy
III miejsce Milena Ciężadło – PSP w Porąbce Uszewskiej
III miejsce Alżbeta Hajduk – ZSP w Dębnie
Wyróżnienie Urszula Baran – ZSP w Łysej Górze, Wiktoria Kopacz – PSP w Łoniowej, Szymon Matura -ZSP w Łysej Górze, Lena Gajda – PSP w Porąbce Uszewskiej , Jan Baran – PSP w Jaworsku, Oliwier Burnóg – PSP w Jaworsku
KLASY IV-VIkategoria – PISANKA TRADYCYJNA:
I miejsce Maria Bogusz – ZSP w Dębnie
II miejsce Natalia Gurgul – PSP w Porąbce Uszewskiej
II miejsce Julia Michałek – ZSP w Dębnie
III miejsce Weronika Brzezińska – ZSP w Łysej Górze
III miejsce Natalia Czapla – ZSP w Dębnie
kategoria – PISANKA NOWOCZESNA:
I miejsce Magdalena Gala – ZSP w Sufczynie
I miejsce Maja Wolnik – PSP w Biadolinach Szlacheckich
II miejsce Emilia Gala – ZSP w Sufczynie
II miejsce Magdalena Krzyżak – PSP w Niedźwiedzy
III miejsce Milena Kliś – PSP w Niedźwiedzy
III miejsce Nikodem Kieraś – ZSP w Łysej Górze
Wyróżnienie Emilia Kurnik – PSP w Porąbce Uszewskiej, Amelia Romaniszyn – PSP w Łoniowej, Melanie Batko – ZSP w Sufczynie, Alicja Barnaś – PSP w Woli Dębińskiej
KLASY VII-VIII
kategoria – PISANKA TRADYCYJNA:
I miejsce Anna Rogóż – PSP w Woli Dębińskiej
I miejsce Dawid Pabian – ZSP w Dębnie
II miejsce Zuzanna Latocha – PSP w Sufczynie
III miejsce Gabriela Zając – ZSP w Sufczynie
III miejsce Alicja Bury – ZSP w Dębnie
Wyróżnienie Natalia Gawor – PSP w Woli Dębińskiej
kategoria – PISANKA NOWOCZESNA:
I miejsce Anna Cicha – PSP w Niedźwiedzy
II miejsce Zuzanna Kuźma – ZSP w Dębnie
II miejsce Wiktor Niewitała – PSP w Niedźwiedzy
III miejsce Małgorzata Chmielowiec – PSP w Woli Dębińskiej
III miejsce Igor Góral – ZSP w Sufczynie
Wyróżnienie Nikola Roman – PSP w Niedźwiedzy, Arkadiusz Widło – PSP w Łoniowej, Julita Drużkowska – ZSP w Łysej Górze
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola odbędzie się w dniach od 18 marca 2024 r. do 22 marca 2024 r. do godz. 15.00
Dnia 14 marca przedszkolaki wybrały się do RCKB w Brzesku na przedstawienie pt.: „Doktor i jego zwierzęta” prezentowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Spektakl opowiadał o Doktorze rozumiejącym mowę zwierząt. On i jego podopieczni wyruszają do Afryki ratować chore małpy, przeżywają po drodze wiele ciekawych przygód. Spotykają groźnego pirata, lękliwego tchórza oraz kanibala. Główni bohaterowie pozostają nieustraszeni, doktor ratuje małpy i wszyscy wracają szczęśliwie do domu.
Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały spektakl, nagradzając na koniec ich twórców gromkimi brawami.
Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego Tydzień Dinozaura był dla przedszkolaków wspaniałą przygodą. Dzieci słuchały opowieści, uczyły się piosenki, oglądały książki przyrodnicze poznawały fakty z życia wielkich gadów, wykonywały prace plastyczne. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i działaniach. Bardzo spodobało się im rysowanie na „papierowym dywanie” – powstał bardzo dłuuugi prehistoryczny las z dinozaurami. Z papierowych rolek przedszkolaki układały szkielety dinozaurów. Podczas zabaw ruchowych wcielały się w postacie dinozaurów. Na koniec przygód z dinozaurami dzieci zobaczyły „wybuchający” wulkan. Zajęcia z pewnością pogłębią wiedzę dzieci, a u niektórych rozbudziły nową pasję.
Biblioteka w naszej szkole jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc, gdzie dzieci nie tylko wypożyczają ciekawe książki, prowadzą o nich rozmowy, ale też szukają ciszy i spokoju w czasie wypełnionych gwarem przerw. Jak się okazuje, uczniowie nawet po lekcjach ochoczo wracają właśnie do biblioteki!
Tak postąpiła klasa 4b, która 14 marca zorganizowała wraz z wychowawczynią i nauczycielem-bibliotekarzem grę tematyczną o bohaterach literackich. W kilkuosobowych zespołach uczniowie musieli rozwiązać szereg zagadek ukrytych w różnych zakątkach opustoszałego wieczorem budynku szkoły, wykazać się znajomością baśni i lektur, aby dotrzeć do biblioteki i odgadnąć główne hasło. Emocji nie brakowało, tym bardziej, że nie co dzień ma się możliwość przechadzać w półmroku po pustych szkolnych korytarzach.
Utrudzeni gracze mogli następnie odpocząć przy filmie w zorganizowanej na ten wieczór sali kinowej i posilić się smacznymi przekąskami.
Bardzo się cieszymy, że w gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie ZSP w Dębnie:
II miejsce - Martyna Kurek kl. 3
wyróżnienia - Bartłomiej Nosal kl. 4a i Paulina Nosal kl. 3.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 marca 2024 roku podczas inauguracji 27. edycji akcji Pola Nadziei w siedzibie Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy!
Julia Biernat, uczennica klasy VI, 14 marca 2024 r. zajęła I miejsce w V Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „Be a Star” w kategorii klas IV-VI. Swoim występem oraz interpretacją piosenki „You Raise Me Up” zachwyciła tegoroczne jury konkursowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Powered by aSc EduPage