• Wydarzenia szkolne

        •  

           

          Święto Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie

           

                    Uroczystość poświęcona Świętu Niepodległości miała miejsce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie 10 listopada 2015 roku.

                    Na sali gimnastycznej w odświętnej scenerii zgromadzili się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego przedstawiciele klasy piątej zaprezentowali trudną drogę Polski do odzyskania niepodległości, recytując patriotyczne wiersze oraz przedstawiając informacje o najważniejszych zrywach narodowowyzwoleńczych w ciągu 123 lat niewoli. Uczennica Kinga Gurgul wykonała nastrojowe pieśni o tematyce patriotycznej, a potem wspólnie z koleżanką, Nicolą Kubalą zagrały na fletach radosny utwór o wolności. Zaduma i powaga towarzyszyła również wszystkim zgromadzonym podczas słuchania melodii legionowych granych na skrzypcach przez Aleksandrę Kubalę.

                   Niewątpliwie wszyscy po raz kolejny podczas obchodów tego święta uświadomili sobie, jak wielkim darem jest fakt, iż możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej Ojczyźnie.

           

           

          Święto Patrona Szkoły

                 Tradycyjnie, w każdym roku, 30 kwietnia odbywa się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie uroczystość poświęcona Patronowi szkoły, Tadeuszowi Kościuszce. Podobnie było i teraz.  Po trzech lekcjach uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Małgorzaty, gdzie uczestniczyli w Mszy świętej sprawowanej przez księdza Bogusława Załuckiego. Podczas Eucharystii ksiądz Załucki wygłosił homilię nawiązującą do sylwetki wielkiego Polaka, Tadeusza Kościuszki, mówiąc o jego patriotyzmie i poświęceniu dla Ojczyzny.

                Później wszyscy udali się do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na dalszą część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor ZSP, Małgorzata Przepiórka witając zaproszonych gości, a szczególnie: doradcę Wójta Gminy Dębno, panią Marię Malinowską, księdza dziekana Mariana Majkę, sołtysa wsi Dębno, pana Pawła Bilińskiego, kustosza Zamku w Dębnie, panią Krystynę Gurgul, dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury, pana Włodzimierza Gurgula, radnego wsi Dębno, pana Andrzeja Bacę, nauczycieli emerytów oraz rodziców.

                 Na początku wszyscy mogli podziwiać naszych najmłodszych, przedszkolaków w tańcu z kołem. Potem zaprezentowali się uczniowie klasy czwartej w krótkiej scence rodzajowej wykorzystującej elementy biografii Tadeusza Kościuszki. Na szczególną uwagę zasługują dziewczynki wykonujące piosenki oraz grające na różnych instrumentach muzycznych, gdyż dzięki utworom, które wykonywały, zbudowany został szczególny nastrój nostalgii i refleksji. Wystąpił też Tadeusz Kościuszko, który, przy melodii hejnału mariackiego, złożył uroczystą przysięgę na wierność narodowi polskiemu. Na zakończenie szkolny zespół taneczny prowadzony przez panią Edytę Czernicką-Gurgul brawurowo wykonał poloneza.

                 Zgromadzona publiczność nie szczędziła oklasków i wyrazów uznania. Wszyscy z niecierpliwością już czekają na kolejne Święto Patrona w 2016 roku.

           

           

          Małopolski Konkurs Humanistyczny – etap szkolny

               Małopolski Konkurs Humanistyczny w bieżącym roku szkolnym przebiegał pod hasłem „Mrok tajemnic nas otacza”. Etap szkolny Konkursu nosił tytuł „Wszystko da się rozwiązać?” i odbył się 24 października 2014 roku. Wzięło w nim udział pięć uczennic z klasy piątej i szóstej. Do konkursu należało przeczytać dziewięć trudnych lektur, a następnie w ciągu 90 minut napisać kilka różnorodnych i obszernych wypowiedzi ściśle związanych z przeczytanymi tekstami. W  tym roku szkolnym nasze uczennice nie miały szczęścia, gdyż nie udało się im zakwalifikować do etapu rejonowego, Kornelii Potępie zabrakło tylko 2 punkty.

              W etapie szkolnym udział wzięły: Kornelia Potępa, Justyna Wołek, Karolina Bober z klasy piątej oraz Wiktoria Gurgul i Danuta Koczwara z klasy szóstej.

             Liczymy na to, że dziewczynki nie zniechęcą się i w przyszłym roku szkolnym znów wezmą udział w konkursie.

              Życzymy sukcesów!!!

            

          Ogólnopolski Test Ortograficzny -  wyniki

             Tegoroczny Test Ortograficzny odbył się w całej Polsce 24 października 2014 roku. W naszej szkole brało w nim udział 8 uczestników. Wszystkich uczestników było w tym roku  aż 2360.

             A oto szczegółowe wyniki uzyskane przez naszych uczniów:

          1. Kornelia Potępa z klasy V – 20 miejsce
          2. Emilia Marek z klasy IV – 22 miejsce
          3. Danuta Koczwara z klasy VI – 28 miejsce
          4. Justyna Wołek z kl. V – 29 miejsce
          5. Kornel Klimek z klasy VI – 34 miejsce
          6. Agnieszka Daniel z kl. IV – 38 miejsce
          7. Aleksandra Kubala z klasy IV – 41 miejsce
          8. Wiktoria Gurgul z klasy VI – 42 miejsce

           

             Z uwagi na wielką liczbę uczestników oraz dużą trudność testu wyniki naszych uczniów napawają optymizmem .

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

           

           

           

          KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK BOŻONARODZENIOWYCH

                        Trzydziestu siedmiu uczestników rywalizowało w czternastej edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze. Organizatorzy – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze i Dębińskie Centrum Kultury – zadbali, by biorący udział w konkursie mogli pokazać w pełni swoje możliwości.

          Reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie odnieśli spory sukces – pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Kubala z klasy III oraz wyróżnienie duet Tomasz Bujak i Karol Kender z klasy 0 „b”.

          Tradycyjnie laureaci konkursu wezmą udział w koncertach zaplanowanych na niedzielę, 19 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze oraz na sobotę, 26 stycznia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.

           

          Bezpieczna szkoła – demokratyczny kraj

                     Nasza Szkoła przystąpiła do turnieju: Bezpieczna szkoła – demokratyczny kraj. Hasłem turnieju jest: Prawo – Tolerancja – Społeczeństwo Równych Szans. Turniej zostanie przeprowadzony w okresie od 01 grudnia 2013 r.
          do 30 kwietnia 2014. W tym czasie uczniowie wspólnie z nauczycielami realizują zadania wynikające z regulaminu konkursu. Sprawozdania z realizacji zadań przesyłane są na bieżąco do Organizatora Turnieju, gdzie podlegają ocenie.

          Do Turnieju mogły przystąpić szkoły, które w ubiegłym roku szkolnym uzyskały Certyfikat: Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń.

          Koordynatorem Turnieju w szkole jest Dorota Ryba – nauczyciel matematyki.

           

           

          Bezpieczna podróż po Małopolsce

          30 września 2013r. konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich, rozpoczęli cykl spotkań informacyjnych, skierowanych do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach programu również w naszej szkole odbyło się spotkanie.

          Spotkanie to polegało na zaprezentowaniu najmłodszym dzieciom informacji nt. projektów drogowych, realizowanych w ramach Funduszy Europejskich, a znakomitym dopełnieniem i urozmaiceniem lekcji jest prezentacja przez reprezentantów Powiatowych Komend Policji prelekcji nt. zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.


           

           

          W roku szkolnym 2012/13 nasza szkoła brała udział w II Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich rodzajów i stopni, pod nazwą:

          BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

          Hasłem tegorocznego konkursu było: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja

           

          W ramach konkursu szkoła musiała realizować zadania związane z podnoszeniem bezpieczeństwa naszych uczniów. Zadania zostały wykonane, ocenione przez jury konkursu
          i uwieńczone uzyskaniem certyfikatu:

           

          BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

           

          Koordynator Konkursu:

          Dorota Ryba

          Spotkanie z Lotnikiem – Panem Zenonem Witkiem – 13 maja 2013r.

           

          Święto Niepodległości w ZSP w Dębnie
           



                                          Dnia 12 listopada 2012 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie miał miejsce uroczysty apel poświęcony Świętu Niepodległości. Przygotowany on został przez uczniów klasy piątej. Występ ten przybliżył całej społeczności uczniowskiej historię długiej drogi Polski do niepodległości. Uroczystość odbyła się w przepięknej, symbolicznej scenerii opracowanej przez panią Edytę Czernicką-Gurgul.
          Akademia upłynęła w nastroju zadumy nad losem tych, którzy nie szczędząc swego życia, ginęli w obronie Ojczyzny.

           

          XV Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych gminy Dębno

           

          Dnia 17 maja 2012 r. odbył się XV Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych gminy Dębno. Imprezę, na którą chętnie przyjeżdżają zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie, zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa  w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury. Jak co roku, nie przyznano miejsc, lecz nagrodzono każdego wykonawcę. Celem Przeglądu było umożliwienie prezentacji efektów całorocznej pracy na forum gminy oraz okazja do zdrowej rywalizacji. W tegorocznym przeglądzie wszyscy wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności i talentów. Można było obejrzeć doskonałą grę aktorską, śpiew solowy i w duetach, pokazowe gry na gitarach, układy taneczne oraz cheerleaderki.

           

           

           

           

          Wycieczka do Ojcowa

          W dniu 15 maja 2012 roku miała miejsce wycieczka klasy IV i VI do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili m.in. Zamek w Piaskowej Skale, obejrzeli Maczugę Herkulesa oraz Jaskinię Nietoperzową. Wrażeń była moc

           

           

          Święto Konstytucji 3 Maja w ZSP w Dębnie

           

                                      Tegoroczny uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany został przez uczniów klasy czwartej, a  odbył się on dnia 4. maja  2012 roku.  Zgromadzili się na nim wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele, aby w ten sposób uczcić to narodowe święto. Czwartoklasiści przedstawili scenkę pokazującą uchwalenie konstytucji w XVIII wieku i odczytali najważniejsze postanowienia tej ważnej rządowej ustawy, a także zaprezentowali krótką lekcję historii w czasie zwiedzania współczesnego gmachu Sejmu w Warszawie.

          Galeria zdjęć: https://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=62&photo=album

           

           

          Święto Patrona w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębnie

           

                           Jak co roku, tak i w bieżącym roku szkolnym, miała miejsce w ZSP w Dębnie uroczystość Święta Patrona, Tadeusza Kościuszki. Zaszczycili ją swą obecnością zaproszeni goście: pan wójt gminy Dębno Grzegorz Brach, pan sekretarz Marian Kurek, ksiądz dziekan Marian Majka, pan sołtys Marian Migdał, panowie radni gminy Dębno: Grzegorz Gurgul, Dominik Kołodziej, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele emeryci.  Odbyła się ona dnia 30. kwietnia 2012 roku i rozpoczęła mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w intencji wszystkich uczniów, ich rodziców oraz byłych i obecnych pracowników szkoły przez księdza Józefa Schaba.  Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie po krótkim wystąpieniu pani dyrektor Małgorzaty Przepiórki, zaprezentowali się uczniowie klasy szóstej przygotowani przez wychowawczynię, panią Edytę Czernicką – Gurgul, przedstawiając inscenizację poświęconą życiu i działalności Tadeusza Kościuszki. Na zakończenie wystąpił szkolny zespół cheerleaders, a później miało miejsce spotkanie pracowników szkoły i zaproszonych gości.

          Galeria zdjęć: https://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=61&photo=album

           

           

           

          Ortograficzne sukcesy

                             W dniu 18. kwietnia 2012 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI. Wzięło w nim udział 14 uczniów ze szkół podstawowych na terenie gminy, w tym także dwie uczennice z ZSP w Dębnie, a mianowicie: Beata Nisiewicz z klasy VI oraz Faustyna Kawa z klasy IV. Konkurs zakończył się zwycięstwem naszej uczennicy, Beaty Nisiewicz, a Faustynka zajęła VI miejsce (tu warto nadmienić, że była jedyną uczennicą z klasy czwartej i rywalizowała z piąto- i szóstoklasistami).

          Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

           

           

          Boże Narodzenie 2011

                            Dnia 21. grudnia 2011 roku, tuż przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia, odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie uroczystość o tematyce Bożonarodzeniowej, na której licznie zgromadzili się uczniowie szkoły, pracownicy oraz rodzice. Na wstępie pani dyrektor, Małgorzata Przepiórka złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a potem głos już zabrali najmłodsi uczniowie szkoły. Uczniowie klasy I pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Brach zaprezentowali jasełka bogato przeplatane kolędami i pastorałkami. Wystąpili też uczniowie klasy III, prezentując wiersze o tematyce świątecznej i zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Występowi niezwykłego uroku dodawała przepiękna scenografia przygotowana na potrzeby tej uroczystości.

              Na zakończenie rozstrzygnięto szkolny konkurs „Tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe” oraz wręczono nagrody laureatom, a także uhonorowano uczestników Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego.

           

          11 listopada Dzień Niepodległości

                               Dnia 10. listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która przygotowana została przez uczniów klasy czwartej  i wychowawczynię, Małgorzatę Kosibę. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie klasy, którzy w symboliczny sposób zaprezentowali utratę niepodległości przez Polskę( I, II, III rozbiór Polski), potem długą drogę naszego narodu do wolności, aż wreszcie odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Akademia ta wzbogacona została o prezentację multimedialną pokazującą najważniejsze sceny z życia naszego narodu w drodze do wolności, która na pewno przybliżyła wszystkim te, jakże ważne karty z historii Polski. Podkreślić należy, iż cała klasa IV z wielkim zaangażowaniem włączyła się w przygotowanie tej uroczystości.

          Wszyscy uczniowie bardzo starali się , aby wypaść jak najlepiej, toteż zasługują na pochwałę. Pochwała należy się też uczniom kl. VI, A. Kłuskowi i M. Stężowskiemu, którzy obsługiwali sprzęt nagłaśniający.

           

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=56&photo=album

           

          Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej

                        Dzień 14 października to Święto Edukacji Narodowej. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dębnie już od kilku lat w tym dniu odbywa się ślubowanie pierwszoklasistów. Tak było i w bieżącym roku szkolnym. Najmłodsi uczniowie szkoły, przygotowani przez wychowawczynię, p. mgr Elżbietę Brach, zaprezentowali niezwykle zabawne wiersze i piosenki. Pokazali też zgromadzonym rodzicom, nauczycielom i uczniom ZSP, jak wiele już umieją. Potem miało miejsce ślubowanie i pasowanie na ucznia. Szóstoklasiści wręczyli najmłodszym symboliczne upominki. Na zakończenie wystąpili uczniowie klasy V, którzy przedstawili krótki program tematycznie związany ze Świętem Edukacji, a opracowany przez ich wychowawczynię, p. mgr Bernadetę Lipińską. P. dyrektor ZSP w Dębnie, mgr Małgorzata Przepiórka złożyła wszystkim pracownikom szkoly najlepsze życzenia. Całość upłynęła w niezwykle miłej atmosferze.

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=52&photo=album

           

          Próbny alarm przeciwpożarowy

           

          Dnia 21 października 2011r. w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm ewakuacyjny przeciwpożarowy.

           

           

          Święto Rodziny

           

          Dnia 1 czerwca 2011r. w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny. Akademia składała się z dwóch części. W pierwszej dzieci z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego przedstawiły montaż słowno – muzyczny oraz zatańczyły „Krakowiaczka”. Następnie rodzice dzieci z klasy „0” oraz pracownicy szkoły zaprezentowali spektakl teatralny pt. „Mała Syrenka”. Kolejno wszyscy zebrali się na zewnątrz, gdzie na dzieci czekała następna niespodzianka – pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez OSP w Dębnie. Na zakończenie Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek.

           

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=54&photo=album

           

           

          Święto Patrona Szkoły

           

          Dnia 28 kwietnia 2011r. odbyła się akademia z okazji Święta Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli panią Annę Hojnowską, panią Elżbietę Brach,  panią Monikę Kraj, panią Aleksandrę Wronę oraz uczniów klasy III, klasy VI i dzieci z oddziału przedszkolnego – klasy „0”.

          Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym , w której uczestniczyli pracownicy i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie oraz zaproszeni goście. Następnie udano się do szkoły, gdzie zebranych gości powitała pani dyrektor Małgorzata Przepiórka, która w swoim przemówieniu nawiązała do życia Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki. Kolejno rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsza wystąpiła klasa VI, tańcząc poloneza. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy na tę uroczystość przygotowali „Krakowiaczka”. W dalszej części wystąpiła klasa III oraz VI, która zaprezentowała w formie retrospekcji scenkę z Rynku krakowskiego, której bohaterem  był Tadeusz Kościuszko. W dalszej części świetny występ dały uczennice klasy „0” – Aleksandra Kubala oraz Kinga Gurgul. Ola wykonała utwory „Być kobietą” oraz „Drzwi do kariery”, natomiast Kinga „Motylem byłam” oraz „Tyle wdzięku”. Uwieńczeniem części artystycznej był występ wielokrotnie nagradzanego zespołu „ Diverse Stars”.

          Występy uczniów bardzo się podobały, a widzowie nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

          Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście udali się na spotkanie z pracownikami szkoły.

           

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=48&photo=album

           

           

           

           Święta Wielkanocne

           

          Dnia 20 kwietnia 2011r. odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uroczystość została przygotowana przez nauczyciela pana mgr Daniela Pomykacza oraz uczniów klasy V.

          Na wstępie Beata Nisiewicz – kl. V,  powitała wszystkich zabranych na akademii. Następnie uczniowie klasy V przedstawili przygotowaną część artystyczną, w której opowiedzieli o świątecznych zwyczajach oraz recytowali okolicznościowe wiersze.

          Na koniec uczniowie oraz pani dyrektor Małgorzata Przepiórka złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia Wielkanocne.

           

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=47&photo=album

           

           

           

          Dzień Kobiet

          Dnia 08 marca 2011r. odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość została przygotowana przez nauczycielkę panią mgr Dorotę Ryba oraz uczniów klasy V. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali okolicznościowe piosenki. Dodatkowo uczennica oddziału przedszkolnego – klasy „0” Aleksandra Kubala, brawurowo wykonała piosenkę „Być kobietą”. Całość została nagrodzona gromkimi brawami.

             

          Jak karnawał to karnawał

          Dnia 27 stycznia 2011r. w naszej szkole zorganizowana zastała zabawa choinkowa dla przedszkolaków oraz uczniów z klas „0” – VI.

          Zabawa upłynęła w iście karnawałowej atmosferze. Oprócz tańców, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach oraz zabawach, zdobywając atrakcyjne nagrody. Dodatkowo wszyscy uczniowie skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.

           

           

          Dzień Babci i Dziadka

          W bieżącym roku szkolnym Dzień Babci i Dziadka obchodzony był trzykrotnie. Najpierw świętowali dziadkowie dzieci z klasy II, następnie przedszkolaków, a na koniec dzieci z klasy „0”.

          Dzieci przygotowały ciekawe występy, m.in. okolicznościowe wiersze i piosenki, a także tańce. Dodatkowo przedszkolaki przedstawili jasełka.

          Spotkanie z dziadkami upłynęło przy herbacie i ciastkach w miłej i serdecznej atmosferze.

           

           

          „Święto Niepodległości”

           

          11 listopada to dla każdego Polaka jeden z ważniejszych dni w roku. Obchodzimy wtedy Święto Odzyskania Niepodległości. Dlatego też dnia 9 listopada 2010r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli.

          Przygotowaniami do tej akademii zajęła się Pani Anna Hojnowska oraz Pani Aleksandra Wrona wraz z uczniami klasy VI oraz V. Wszyscy podopieczni zaprezentowali się z biało – czerwonymi kotylionami.

          Na początku uroczystości mieliśmy okazje wysłuchać przemówienia Pani Dyrektor Małgorzaty Przepiórki. Następnie odśpiewany został Hymn Państwowy i wiele pieśni patriotycznych.

           

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=37&photo=album

           

           

           

          „Ku pamięci”

           

          Dnia 29 października 2010 roku na Cmentarzu Parafialnym w Dębnie odbył się uroczysty apel upamiętniający spoczywających tam żołnierzy poległych w walce o wolność Ojczyzny, zmarłych uczniów, nauczycieli oraz wszystkich wiernych. W apelu tym wzięli udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie. Po jego zakończeniu na grobach zapalono znicze oraz złożono kwiaty.

          „Tyle świec tu zapalono ogniem jasnym …

          Tyle kwiatów tu złożono strojnym blaskiem …

          Tyle drzew tu pochyliło swe korony,

          Tyle liści czerwienieje pośród mogił.

          I my dzisiaj zapalimy ognie zniczy,

          Na tych grobach opuszczonych, tajemniczych …”

           

           

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=36&photo=album

           

           

           

          „Dzień Seniora”

           

          Dnia 17 października 2010r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie, jak co roku, odbył się uroczysty Dzień Seniora.

          Współorganizatorami tegoż święta był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnie.

          Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.30 Mszą Świętą, po której zakończeniu wszyscy udali się do budynku Szkoły na część oficjalną. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się seniorzy wsi Dębno, Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach, Ks. Proboszcz Marian Majka, Ks. Stanisław Pawłowski, Radny powiatowy Andrzej Potępa, Dyrektor ZOSiPP Marek Gurgul, Sołtys wsi Dębno Bogusław Stężowski, Dominik Kołodziej, z podziwem oglądali część artystyczną przygotowaną przez artystów różnego pokolenia. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy Pani Elżbiety Brach. Przerwę pomiędzy ich występami umilał śpiewem Zespół „Niedźwiedzoki” z Niedźwiedzy.

          Najstarszym Seniorom Wójt gminy Dębno wręczył kwiaty.

          Uroczystość trwała do późnych godzin wieczornych.

           

           

          „Ślubowanie klasy pierwszej”

          Dnia 14 października 2010r. obchodzono Święto Edukacji Narodowej. W bieżącym roku szkolnym połączone ono zostało ze ślubowaniem klasy I. Na sali zgromadzili się wszyscy nauczyciele i uczniowie oraz pierwszoklasiści i ich rodzice.

          Na wstępie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Płaneta powitała wszystkich zabranych. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu nastąpiło ślubowanie oraz obrzęd pasowania na ucznia. Uczniom klasy I wręczono legitymacje szkolne oraz drobne upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

          Na zakończenie pierwszaki zaprezentowali krótką część artystyczną przygotowaną wspólnie z wychowawczynią mgr Dorotą Pomykacz. Następnie wszyscy uczniowie klasy I udali się wraz z rodzicami na krótkie spotkanie z wychowawcą.

           

          Galeria zdjęć: http://zspdebno.edupage.org/photos/?gallery=35&photo=album

           

           

          "Moja wieś jest piękna i czysta "

           

          Nasza szkoła wzięła udział w XIII edycji konkursu „Moja wieś jest piękna i czysta”.Tym razem do rywalizacji przystąpiło 13 wsi. Zgodnie z regulaminem oceniano szkoły i przedszkola jak również przyznawano nagrody indywidualne.

          Komisja konkursowa w składzie:

          - Marek Gurgul – przewodniczący komisji, dyrektor Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli,

          - Stanisława Pabian – przedstawiciel Urzędu Gminy,

          - Elżbieta Rzepa – przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska,

          - Bernadetta Wojtasińska – przedstawiciel Rady Gminy,

          - Małgorzata Szot- przedstawiciel ODR obejrzała łącznie 59 gospodarstw indywidualnych, 7 szkół i 3 przedszkola.

                         Biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny budynków, roślinność oraz ogólną estetykę wokół posesji pierwsze miejsce w kategorii budynków oświatowych ( Szkoły Podstawowe) przyznano ex aequo Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Dębnie,  Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Maszkienicach oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich.

           

          Wycieczka do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

           

                              W ramach zadań konkursowych „Odblaskowej Szkoły” dnia 29 września 2010 roku odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dębnie do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Podczas spotkania z Panem Janem Kornasiem dzieci miały okazję zobaczyć filmy o tematyce bezpiecznego poruszania się po drogach, zobaczyć plac manewrowy, zapoznać się z zasadami zdawania egzaminu na kartę rowerową. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, zakładki z ilustracjami informującymi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

           

          Spotkanie z Policjantem

           

          28 września 2010 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Dębnie odbyło się spotkanie uczniów z policjantem pracującym na terenie Gminy Dębno zorganizowane w ramach działań realizowanych zgodnie z harmonogramem konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

          W czasie spotkania dzieci zostały poinstruowane jak bezpiecznie poruszać się po drogach- szczególnie na terenie, gdzie nie ma wyznaczonych przejść dla pieszych oraz poboczy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając i odpowiadając na pytania prowadzącego. Policjant przeprowadził również konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wykazały się znajomością zasad poruszania się po drogach, poprawnie odczytywały znaki drogowe, poprawnie analizowały sytuacje z jakimi mogą spotkać się podczas drogi do i ze szkoły. Zgodnie z przydzielaną punktacją, zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie klasy trzeciej. Na zakończenie spotkania policjant rozdał zgromadzonym dzieciom elementy odblaskowe.

           

          Święto Rodziny 11.06.2010 r.

          W II semestrze roku szkolnego 2009/2010 uczniowie naszej klasy I ZSP w Dębnie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach w wymiarze 50 godzin lekcyjnych realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego „Pierwsze Uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Zajęcia pozalekcyjne odbywały się zgodnie z ustalonym planem i miały na celu rozwój inteligencji wielorakich, a dokładnie wymagających wsparcia u poszczególnych uczniów.

          W związku z tym, że temat realizowanego projektu brzmiał: „Ja, moja rodzina i mój dom”, a każdy projekt kończy się pokazem efektów, czyli tzw. prezentacją umiejętności uczniów w celu uczczenia, docenienia roli rodziców uczniowie klasy I z okazji Święta Rodziny zaprezentowali najnowsze efekty projektu. Na tę okoliczność w dniu 11 czerwca 2010 roku odbyła się uroczysta akademia wraz z częścią artystyczną. Oprócz pierwszaków, mogliśmy również oglądać występy klasy VI oraz cheerleaderek. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

           

           Galeria zdjęć dostępna w Albumie fotograficznym pod nazwą "Święto Rodziny 11.06.2010r."

          Święto Rodziny w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dębnie
           

                         2 czerwca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie odbyło się Święto Rodziny, które miało niezwykle interesujący przebieg. Na uroczystość oprócz rodziców dzieci uczęszczających do placówki przybyli m.in. sołtys Bogusław Stężowski, ks. Stanisław Pawłowski, kustosz Zamku w Dębnie Krystyna Gurgul. Na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji. Obok tradycyjnych prezentacji artystycznych przygotowano także występ rodziców i nauczycieli szkoły.

           

                        Najmłodsi przygotowali piosenki i wiersze. Dzieci z klasy „0” zaprezentowały również tańce wśród których znalazły się „Westernówka” i „ Suita tańców rzeszowskich”. Niezwykle entuzjastycznie został przyjęty pokaz mody w wykonaniu zerówiaków.

           

                        Jakie było zaskoczenie, gdy na scenę z inscenizacją bajki „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” wkroczyli rodzice i nauczyciele. Dla dzieci była to wielka niespodzianka przygotowana w tajemnicy pod kierunkiem pani Moniki Kraj i Pani Izabeli Batko wychowawców klas „0” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębnie. Na estradzie pojawiła się m.in. Śnieżka, Królewicz, Macocha i siedmiu krasnoludków. Wszyscy aktorzy – amatorzy wystąpili w profesjonalnych strojach wypożyczonych z Teatru. Starannie przygotowano niezwykle ciekawą scenografię. Zbadano także o efekty specjalne w postaci kłębów dymów unoszących się czasem nad sceną. Pomysł i realizację spektaklu nagrodzono wielkimi brawami.

                          Po artystycznych wrażeniach w budynku szkoły przygotowano poczęstunek dla dzieci i zaproszonych gości. Wspólnie świętowano do późnych godzin popołudniowych.





           


          Konstytucja 3 Maja

                           Dnia 30.04.2010r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie odbył się uroczysty apel poświęcony  Świętu Konstytucji 3 Maja. Miał on formę lekcji historii, w czasie której uczniowie poznali najważniejsze daty i wydarzenia związane z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel ten został przygotowany przez uczniów kl. IV pod opieką p. mgr Doroty Ryby.

              

           

          Święto Patrona Szkoły

          Jak co roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębnie odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, w której uczestniczyli nauczyciele - emeryci, pracownicy i uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście. Następnie udano się do szkoły, gdzie zebranych gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Przepiórka, która w swoim przemówieniu nawiązała do życia Patrona Szkoły, jak również do niedawnej tragedii pod Smoleńskiem. Kolejno rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsza wystąpiła klasa VI, która przedstawiła bardzo ciekawą  inscenizację sztuki pt. „Tadeusz Kościuszko”, dodatkowo uczniowie zatańczyli Poloneza. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ przedszkolaków, którzy na tę uroczystość przygotowali występ „ O żabkach w czerwonych czapkach”.  Natomiast uczniowie klasy „0” zaprezentowali dwa piękne„ Tańce o Wiośnie”. W dalszej części wystąpiła klasa III, która przedstawiła „Scenką z życia klasy”. Uwieńczeniem części artystycznej był występ wielokrotnie nagradzanego Zespołu Cheerleaders. Widzowie nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

          Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście udali się na spotkanie z dyrektorem i pracownikami szkoły.

                 

          Więcej zdjęć z tej uroczystości w galerii pod nazwą "Święto Patrona Szkoły 27.04.2010r."


          Teatr pt. "Gucio zaczarowany"
           

                          18 lutego 2010r. w naszej szkole odbył się teatrzyk kukiełkowy pt. "Gucio zaczarowany" - na podstawie powieści Zofii Urbanowskiej pod tym samym tytułem. Akcja rozgrywała się w pięknej, malowniczej scenerii ogrodu dworskiego. W przedstawieniu brało udział 12 postaci: Gucio - później jako Mucha, Mama i Dziadek Gucia, Kret, dwa Wróble, dwa Robaki ziemne, Pszczółka, dobra Wróżka, Mucha zwykła oraz Narrator.

                          Bajka opowiadała o siedmioletnim Gucio, który wiódł beztroskie życie w sielskim, wiejskim dworku kochających rodziców. Był dzieckiem niesfornym, nie chciał się uczyć, dokuczał innym, strzelał z procy do ptaków, muchom wyrywał skrzydełka. Rodzina zamartwiała się, że niepoprawny chłopiec nigdy nie wyrośnie na porządnego człowieka. Znudzony malec chciał  zmienić się w najmniejszą muszkę. Nieoczekiwanie Wróżka spełniła to życzenie, z góry uprzedzając, że życie muchy wcale nie jest takie łatwe. Oprócz skrzydełek zaczarowany Gucio dostał od dobrej, mądrej Wróżki czerwoną czapeczkę - to znak dla innych zwierząt, że pod postacią owada kryje się człowiek - pokutnik, któremu nie wolno zrobić krzywdy. Świat widziany z pozycji owada wydawał się chłopcu nieprzyjazny i groźny. Najpierw wpadł do nory kreta, któremu nieraz niszczył korytarze, później poznał rodzinę wróbli, do których dla rozrywki strzelał z procy. Dowiedział się, jak bardzo ludzie krzywdzą te stworzenia swoją bezmyślnością, okrucieństwem i stereotypowymi, fałszywymi opiniami na ich temat. Poznał też swoją rówieśnicę Joasię, dawniej rozkapryszoną, leniwą, złośliwą dziewczynkę, która odbywała podobną jak on pokutę pod postacią pracowitej pszczółki. Dobra Królowa pszczół wybaczyła przewinienia chłopcu, który po prostu nie rozumiał, że jego zabawy i psoty sprawiają innym ból. Po tych wszystkich przejściach, okazuje się jednak, że Gucio potrafi wyciągnąć naukę ze swoich przeżyć i przezwyciężyć swoje próżniactwo.

                        Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia ... ale mamy też obowiązki.

                        Na uwagę zasługują: bogate treści dydaktyczne, wartka akcja i dialogi pełne humoru, piękne dekoracje, duże oryginalne kukiełki, profesjonalna oprawa muzyczna, oraz gra lalek, która przeplatana była narracją.

           

             

          Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym w galerii pod nazwą "Gucio zaczarowany" 18.02.2010r.





               

          Boże Narodzenie 2009

           

           

                         22 grudnia w przepięknej zimowej scenerii przedszkolaki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie przedstawiły „Jasełka”. Nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim uczestnikom akademii – uczniom, nauczycielom i licznie zgromadzonym rodzicom.

          W Jasełkach, obok tradycyjnych postaci szopki betlejemskiej, pojawiły się również elementy folkloru m.in. krakowiak, który jeszcze bardziej uatrakcyjnił występ najmłodszych.

           

              

           

           

          Oprócz dzieci przedszkolnych w Uroczystości Bożonarodzeniowej wzięli udział uczniowie klasy piątej ZSP, którzy recytowali wiersze o tematyce świątecznej, a także zaprosili wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

          Uroczystość ta przygotowana została przez nauczycieli przedszkola panie: mgr Małgorzatę Węglowską i mgr Danutę Gurgul oraz nauczycielkę j. polskiego, mgr Małgorzatę Kosibę.


           

                            

           

          Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

          Uroczystość   uświetniona została  wspólnie odśpiewaną przepiękną współczesną pastorałką pt. „Przekażmy sobie znak pokoju”.


          Więcej zdjęć z tej uroczystości znajduje się w zakładce Album fotograficzny.





          Uroczyste otwarcie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „ Orlik 2012”

           

          Dnia 6 listopada 2009r. miała miejsce w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębnie niezwykła uroczystość. Było to oddanie do użyteczności publicznej kompleksu sportowo – rekreacyjnego „ Moje Boisko Orlik 2012”.

          Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:

          - Wojewoda Małopolski pan Stanisław Sorys,

          - Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego pan Andrzej Sztorc,

          - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego pan Adam Kwaśniak,

          - Starosta Powiatu Brzeskiego pan Ryszard Ożóg,

          -Radni powiatowi pani Władysława Sadłoń, pan Wiesław Kozłowski, dyrektor DCK pan Andrzej Potępa,

          - Dziekan Dekanatu Porąbka Uszewska ksiądz prałat Marian Majka,

          - Samorządowcy z gmin Borzęcin, Gnojnik, Szczurowa, Wojnicz,

          - Wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty pan Rafał Wnęk,

          - Kierownik Muzeum Zamek w Dębnie pani Krystyna Gurgul,

          - Przewodniczący Rady Gminy Dębno pan Stanisław Pierzga,

          - Radni Gminy Dębno,

          - Zastępca Wójta odpowiedzialny za tę inwestycję pan Antoni Brachucy,

          - Sekretarz Gminy pan Marian Kurek,

          - Wykonawca inwestycji ANKO z Tarnowa,

          - Inspektorzy nadzoru panowie Grzegorz Jaworski i Krzysztof Janusz,

          - Dyrektorzy szkół wraz z gospodarzem szkoły panią Małgorzatą Przepiórką,

          - Dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Dębno i pracownicy z referatu inwestycji,

          - Sołtys Dębna pan Bogusław Stężowski,

          - Prezesi klubów sportowych gminy Dębno,

          - Goście specjalni to sześciokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, gimnastyczka, trenerka i  wieloletnia sędzia klasy międzynarodowej, brązowa medalistka z Melbourne pani Barbara Ślizowska oraz pan profesor Zbigniew Porada, członek Polskiej Akademii Olimpijskiej, autor wielu książek dotyczących olimpizmu, w szczególności historii zimowych igrzysk.

          - Przedstawiciele uczniów, rodziców, pracowników szkoły, przedstawiciele mediów.

           

          Uroczystość rozpoczął jej gospodarz, Wójt Gminy Dębno, pan Grzegorz Brach, który serdecznie powitał wszystkich zebranych. Następnie Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, pan Andrzej Potępa poprosił pana Wojewodę Stanisława Sorysa, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego, pana Andrzeja Sztorca, medalistkę olimpijską, panią Barbarę Ślizowską, Wójta Gminy Dębno, pana Grzegorza Bracha oraz uczennicę klasy I, Ewelinę Koczwarę o przecięcie wstęgi.

          Po przecięciu wstęgi i otwarciu obiektu ks. Prałat Marian Majka dokonał poświecenia kompleksu sportowo – rekreacyjnego. Następnie goście udali się na płytę główną boiska, gdzie rozegrano symboliczny mecz piłkarski między drużynami chłopców i dziewcząt z Dębna do pierwszej bramki. Strzelcem honorowego gola był Krzysztof Powroźnik, uczeń klasy VI.

          Po obejrzeniu obiektu wszyscy przeszli na salę gimnastyczną Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie. Tam głos zabrali m.in.:

          - Wójt Gminy Dębno, Grzegorz Brach, który mówił o szczegółach tej niezwykłej inwestycji:  << Inwestycja w ramach programu rządowo – samorządowego „Moje boisko Orlik 2012” była możliwa dzięki współfinansowaniu przez budżet państwa, budżet województwa małopolskiego i budżet gminy Dębno. Program „Moje Boisko Orlik – 2012” obejmuje budowę  kompleksu sportowo - rekreacyjnego w skład którego wchodzą:
          a) dwa boiska sportowe : 
          - boisko piłkarskie  o wymiarach 30m x 62m (pole gry 26m x 56m), ogrodzone jest po obwodzie ogrodzeniem o wysokości 4m, z siatki stalowej powlekanej o małych oczkach oraz wyposażone w piłkochwyty o wysokości  6 m. Wykonanie  boiska zostało poprzedzone badaniami geologicznymi. Długość drenażu odwadniającego wynosi 480 m. Pokryte jest trawą syntetyczną o wysokości  40 mm.
          - boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19 m x 32 m, ogrodzone jest po obwodzie ogrodzeniem o wysokości 4m.
          Nawierzchnia boiska – poliuretanowa, wykonana jest na podbudowie dynamicznej. Wyposażenie montowane w sposób trwały z podłożem (kosze do koszykówki i komplet wyposażenia  do gry w piłkę siatkową).
          b) budynek  sanitarno – szatniowy. Za zgodą Ministerstwa Sportu i Turystyki dokonano zmiany  w stosunku  do projektu typowego powstał budynek powierzchni użytkowej ok. 48 m2 mieszczący:

          •  magazyn sprzętu gospodarczo - sportowego,
          •  szatnie oddzielnie dla każdej płci lub drużyny,
          •  zespół higieniczno - sanitarny,
          •  pomieszczenie gospodarza obiektu i trenera środowiskowego.
          W budynku jest co, ciepła woda, podłączona kanalizacja. Wykonano oświetlenie obydwu boisk.
          Całkowita wartość inwestycji zamknęła się kwotą 1.190 000 zł.W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego brało udział 3 firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma ANKO- Usługi Budowlano-Transportowe z Tarnowa. Ogłoszono przetarg 25 maja 2009. Prace rozpoczęły się 20 lipca. Kierownikiem budowy był pan Leszek Skowron. Funkcję inspektora nadzorurobót budowlanych powierzono panu inż. Grzegorzowi Jaworskiemu, a robót elektrycznych panu inż. Krzysztofowi Januszowi. Inwestycja przebiegała bardzo sprawnie i 15 października prace zostały zakończone. >>

          - Poza tym głos zabrał Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Andrzej Sztorc, który wyraził wdzięczność Wójtowi Gminy Dębno za zaangażowanie w realizację projektu,

          - Wojewoda, Stanisław Sorys, zwrócił uwagę na fakt doskonałej lokalizacji tego kompleksu sportowo – rekreacyjnego,

          - krótkie przemówienia wygłosili też, medalistka olimpijska z Melbourne Barbara Ślizowska oraz profesor Zbigniew Porada, członek Polskiej Akademii Olimpijskiej.

          Na zakończenie części oficjalnej okolicznościowe przemówienie wygłosiła pani dyrektor ZSP w Dębnie, Małgorzata Przepiórka.

          W dalszej kolejności odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczyciela wychowania fizycznego, panią Edytę Czernicką – Gurgul w wykonaniu uczniów klasy IV – VI. Nawiązywała ona do starożytnych igrzysk olimpijskich. Elementem współczesnym były popisowe tańce w wykonaniu zespołu cheerleaders, zaś punktem kulminacyjnym okazało się widowiskowe zapalenie znicza olimpijskiego. Zaproszeni goście zachwycali się również dekoracjami wykonanymi przez nauczyciela oddziału przedszkolnego, panią Monikę Kraj oraz panią Bernadetę Lipińską. Wszyscy uczestnicy uroczystości długo oklaskiwali brawurowo wykonany program artystyczny.

          Mamy nadzieję, że kompleks sportowy dobrze będzie służył uczniom i społeczności miejscowości Dębno i okolic.

          Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest w zakładce Album fotograficzny.

           

           

          ,,Kopciuszek'' w wykonaniu Rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

                   Podczas niezwykle sprzyjającej aury dnia 3. czerwca 2008 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie odbyło się Święto Rodziny. Przybyło na nie wielu zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło Wójta Gm. Dębno, mgr Grzegorza Bracha, Ks. Dziekana, Mariana Majki oraz sołtysa wsi Dębno, Bogusława Stężowskiego. Zgromadziło się też wielu rodziców oraz wszyscy uczniowie i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a powitała ich Dyrektor ZSP, p. mgr Małgorzata Przepiórka.

           

                  Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13 na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy zerowej i pierwszej zaprezentowali niezwykle barwny i wzruszający program artystyczny dedykowany wszystkim rodzicom. Były więc tańce, piosenki i wiersze, a także najlepsze życzenia pod adresem rodziców.

           

                  Potem miał miejsce gwóźdź programu tego popołudnia, a mianowicie wystąpienie rodziców dzieci z klasy pierwszej i zerowej ze przedstawieniem pt. „Kopciuszek” przygotowanym i wyreżyserowanym przez p. mgr Monikę Kraj, nauczyciela-opiekuna klasy zerowej w ZSP. Aktorów występujących w oryginalnych teatralnych strojach przy niezwykle widowiskowej scenografii przyjęto gromkimi brawami. Widzowie rozbawieni byli do łez brawurowa grą macochy i jej córek, podziwiali delikatność i piękne suknie wróżki i tytułowego Kopciuszka. Na koniec zaś wszyscy ze smakiem raczyli się słodyczami hojnie rozdawanymi przez wróżkę.

           

                  Spektakl ten wzbudził powszechny zachwyt, toteż w niedzielę, 15. czerwca odegrany został powtórnie dla całej społeczności Dębna i okolic. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, toteż i dochód z imprezy przeznaczony na potrzeby szkoły był dość wysoki.

           

                  Święto Rodziny zakończyło się piknikiem integracyjnym na boisku szkolnym przeznaczonym dla wszystkich uczniów, rodziców,  i nauczycieli. W trakcie imprezy odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Dębna.

           

                 Wszyscy świetnie się bawili, toteż cała uroczystość trwała aż do godzin wieczornych.