• Sukcesy naszych uczennic w konkursach polonistycznych!

• Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VI organizowanym przez ZSP w Maszkienicach zwyciężyła Alicja Bury z kl. VI i tym samym zdobyła tytuł „Gminnego Mistrza Ortografii”.

Taki sam sukces odniosła Julia Derlaga z kl. VIIIa, wygrywając Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas VII-VIII w ZSP w Sufczynie. A Lidia Nalepa z kl. VIIIa zajęła w tym konkursie II miejsce.

Również w Gminnym Konkursie Językowym pod hasłem „Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” nasza uczennica, Lidia Nalepa, zajęła II miejsce.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Konkurs Matematyczny Kangur 2023

• W tegorocznym konkursie wzięło udział 15 uczniów: czterech z klasy 2, siedem z klasy 3, jeden z klasy 4, jeden z klasy 5 i dwóch z klasy 8.

Wynik wyróżniony otrzymali następujący uczniowie:

Bury Albert – klasa 2

Dadej Wojciech – klasa 2

Nosal Bartłomiej – klasa 3

Karolina Duch – klasa 8

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator Konkursu:

Dorota Maria Ryba

• Sukces w Gminnym Konkursie „Mały Omnibus”

• 25 kwietnia 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbył się gminny etap konkursu „Mały Omnibus”. Rywalizowało dwunastu uczestników ze szkół z Gminy Dębno – uczniów klas I – III, którzy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pierwsze miejsce „wywalczył” uczeń naszej szkoły Bartłomiej Nosal z klasy 3 „a”.

22 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej podczas uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dla Laureatów wszystkich gminnych konkursów szkolnych 2022/23 nagrodę i dyplom odbierze również Bartek.

Gratulujemy wszechstronnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!