• Ratujemy i uczymy ratować

•             RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ (skrót RUR) to program skierowany do nauczycieli szkół podstawowych. Od stycznia 2008 roku Program został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP. W ramach programu do tej pory przeszkolono 26 013 nauczycieli z 12 032 szkół, tym samym programem objętych jest ponad półtora miliona dzieci.

Program Edukacyjny RUR został uruchomiony w 2006 r., jest realizowany dzięki grupie 150 wolontariuszy Pokojowego Patrolu z uprawnieniami AHA, którzy ukończyli specjalne kursy instruktorskie prowadzone przez Fundację WOŚP.

przeprowadzono pilotaż programu w dwóch województwach  podlaskim i dolnośląskim. Pierwsze próby zakończyły się spektakularnym sukcesem dzięki czemu od września 2006 roku szkolenia odbywają się regularnie na terenie całej Polski.kwiecień - czerwiec 2006W okresie

W ramach programu kilku nauczycieli z naszej szkoły odbyło szkolenie, na którym oprócz praktycznych umiejętności Fundacja WOŚP podarowała szkole, materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć z uczniami. Szkoła otrzymała profesjonalne fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo - oddechowej, podręczniki ze zdjęciami i dokładnymi opisami kolejnych czynności oraz film DVD. Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.