• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - MAJ, CZERWIEC 2023 R.

• Informujemy, że odpłatność  za obiady za miesiąc MAJ  należy uiścić

u intendenta do dnia  10.06.2023.  Opłata wynosi 80,00 zł  ( 16 x 5,00 zł)

Odpłatność za miesiąc CZERWIEC należy rozliczyć

do dnia 16.06.2023 w kwocie 65,00 zł (13 x 5,00 zł)

• DNI WOLNE

• 23-26 maja 2023 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Na wniosek Rodziców szkoła może zorganizować zajęcia świetlicowe. Zainteresowanych rodziców prosimy o złożenie wniosku w sekretariacie szkoły do dnia 19 maja (piątek) ze wskazaniem dni oraz godzin w jakich dziecko będzie przebywać na świetlicy.

• WIZYTA 5 I 6 LATKÓW W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE W DĘBNIE

• Tradycyjnie maj, to miesiąc poświęcony książkom i czytelnictwu. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Misie i Sowy zostały zaproszone przez Panią Joannę Wróbel na spotkanie w Publicznej Bibliotece w Dębnie.

W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z ofertą książkową dla dzieci, dowiedziały się jak zostać czytelnikiem, a także wysłuchały ciekawych przygód Fenka.

Mamy nadzieję, że te działania zachęcą do korzystania z bibliotecznych zasobów i przyczynią się do zainteresowania książką wśród przedszkolaków.

• Kolejny sukces Julii!

• Julia Derlaga z klasy 8 „A” została laureatką wojewódzkiego konkursu historycznego organizowanego przez IPN Kraków pt. „Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej”. Gala dla laureatów odbyła się 17 V w Krakowie, a dyplomy wręczała Pani Barbara Nowak - małopolski kurator oświaty.

Ten trudny konkurs rozpoczynało 641 uczniów! Składał się on z trzech etapów: test wiedzy (to pierwszy stopień), ocena napisanej przez ucznia pracy historycznej (to etap rejonowy) oraz obrona tej pracy w formie egzaminu ustnego, przed komisją składającą się z trzech historyków IPN. Julia w finale brawurowo odpowiedziała na wszystkie pytania otrzymując 60 punktów na 60 możliwych! Wraz z 5 innymi uczestnikami zwyciężyła w tym trudnym konkursie stając się laureatką kolejnego konkursu. Nasza uczennica dopisała tym samym kolejne punkty w rekrutacji do szkół średnich. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych- chyba już w szkole średniej.

Link do zdjęć: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/edukacja/konkursy-historyczne/185097,Gala-finalowa-konkursu-Polscy-zolnierze-w-walce-o-wyzwolenie-Wloch-Francji-Belgi.html

• Wizyta przedszkolaków w OSP w Dębnie!

• Poniedziałek miesiąca maja był dla wszystkich przedszkolaków bardzo wyczekiwanym dniem – odwiedziliśmy strażaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie.  Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie
            ​​​​i zaciekawienie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy, przebywania nad wodą oraz wypadków drogowych.

Przypomnieli nam również numery alarmowe, do których należy dzwonić, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznego zdarzenia. Jak zawsze największe zainteresowanie i zachwyt wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Dzięki takim spotkaniom dzieci nabierają większej świadomości, odwagi w  niesieniu pomocy oraz uważności aby zapobiegać  i  unikać niebezpiecznym sytuacji podczas przebywania na dworze czy w domu. Wizyta przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy strażakom za wspólnie spędzony czas!

• „Witaj maj, 3 maj, dla Polaków błogi raj…”

• Cała społeczność szkolna wzięła udział w akademii upamiętniającej Święto Konstytucji 3 Maja.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy 6, którzy przypomnieli najważniejsze daty związane z rozbiorami i uchwaleniem konstytucji. Podkreślili, jak wielkie znaczenie miały te wydarzenia dla państwa i Polaków. Wymowne były również przywołane symbole, m.in. białego orła zamkniętego w klatce, łańcuchów wiążących królewskie ręce i rozerwanej przez zaborców mapy Polski. Całość uświetniono patriotycznymi pieśniami oraz układami tanecznymi.

• Sukces Wiktorii i Julii

• Wiktoria Płaneta, uczennica klasy VIII a, 27 kwietnia 2023 r. zdobyła tegoroczne grand prix w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej Be a Star w kategorii klas VII-VIII, zaś Julia Biernat, uczennica klasy V, za swój występ w kategorii klas IV-VI otrzymała wyróżnienie. Celem konkursu, nad którym honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Brzesku, było popularyzowanie utworów anglojęzycznych oraz promowanie piosenki jako formy nauki języka obcego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!