Zebranie z Rodzicami odbędzie się 23 listopada ( środa) według poniższego harmonogramu:
16:00 klasy I-III z wychowawcami w salach lekcyjnych
17:00 klasy I- VIII zebranie ogólne
ok. 17: 45 klasy IV-VIII z wychowawcami w salach lekcyjnych
Zebranie z Rodzicami odbędzie się 23 listopada ( środa) według poniższego harmonogramu:
16:00 klasy I-III z wychowawcami w salach lekcyjnych
17:00 klasy I- VIII zebranie ogólne
ok. 17: 45 klasy IV-VIII z wychowawcami w salach lekcyjnych
Uczniowie klasy 5 mieli okazję zdobyć nową wiedzę i umiejętności, odwiedzając 16 listopada Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Brzesku.
Czas szybko mijał na wykonywaniu doświadczeń fizycznych, układaniu matematycznych puzzli, rozwiązywaniu łamigłówek, konstruowaniu mostów i nie tylko. Zajęcia były kreatywne i niezwykle ekscytujące, więc na pewno zapadną uczestnikom w pamięci na długie lata.
Każde dziecko wie, że list do św. Mikołaja trzeba koniecznie napisać, bo jeśli się tego nie zrobi, Mikołaj może zapomnieć, że miał przyjść z prezentem.
Pisanie i wysyłanie listów do św. Mikołaja sprawia dzieciom wiele radości. Pełne napięcia wyczekują na upragniony prezent. Kiedy otrzymują ten upragniony, na ich twarzach pojawia się radosny uśmiech. Ta dziecięca wiara w św. Mikołaja, który w swoim domu w zimnym kraju obserwuje zachowanie dzieci i jednego wyjątkowego dnia wsiada do swoich sań zaprzężonych w doborowe renifery, by rozdawać wspaniałe prezenty, jest bezcenna.
I tak oto przedszkolaki z grupy ,,Słoneczek” taki oto list przygotowały. I osobiście wyruszą na pocztę w celu wysłania listu do Urzędu Pocztowego w Woli Dębińskiej. Z niecierpliwością czekamy na wizytę św. Mikołaja w naszej grupie.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie wraz z Gronem Pedagogicznym serdecznie zaprasza na Jesienne spotkania z poezją i pieśnią patriotyczną, które odbędą się w naszej szkole w dniu 17 listopada ( czwartek) o godz. 17:00.
10 listopada dzieci z klasy II, III a, III b wzięły udział w spotkaniu z panem Wiesławem Drabikiem.
Pan Wiesław Drabik jest autorem wierszyków i bajek dla dzieci, a także ilustratorem książek. Na spotkaniu uczniowie mieli do rozwiązania mnóstwo zagadek i łamigłówek słownych, układali wspólnie z autorem rymy i wykazywali się znajomością baśni.
Na koniec można było zakupić książkę pana Drabika oraz uzyskać autograf pisarza.
10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Widokówka z mojej miejscowości".
W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych klas: Mikołaj Bober, Martyna Kurek, Paulina Nosal – kl. 2; Zofia Gąsiorek, Zofia Mleczko i Kacper Bujak – kl. 3b.
W kategorii KLAS I-II
III miejsce wywalczył Mikołaj Bober
Wyróżnienie zajęła Martynka Kurek
W kategorii KLAS III-IV
Wyróżnienie zajął Kacper Bujak
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy!
Pani dyrektor Anna Hojnowska wręczyła pierwszoklasistom Wyprawki Czytelnicze. Przygotowane przez Instytut Książki pakiety mają pomóc uczniom kl. 1a i 1b w poznawaniu liter oraz doskonaleniu umiejętności czytania.
Przedsięwzięcie jest związane z realizowaną w polskich szkołach kampanią „Mała książka – wielki człowiek”.
Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
Na początku głos zabrała p. dyrektor Anna Hojnowska, która wyjaśniła zebranym, na czym dzisiaj polega patriotyzm. A następnie uczniowie klasy 5 w montażu słowno-muzycznym zatytułowanym „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” opisali drogę Polaków do odzyskania wolności.
8 listopada 2022r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Tobie Polsko”. W konkursie wzięło udział 58 osób ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie.
W kategorii: PRZEDSZKOLA I KLASY „0”
I miejsce zajęły: Maria Masłoń i Otylia Bury
W kategorii KLAS I-II
II miejsce wyśpiewała Zuzanna Hojnowska
W kategorii KLAS V-VI
I miejsce zajęła Aleksandra Sacha
III miejsce Alicja Bury
Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza uczniom naszej szkoły i dzieciom przedszkolnym serdecznie gratulujemy.
8 listopada, zgodnie z zapowiedzią przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły przenieśli się do krainy baśni. A wszystko w ramach naszego udziału w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. Tego dnia co rusz można było spotkać: barwne księżniczki, królów, królewny, wróżki, czarodziejki i czarownice. Gdzie indziej paradowały elfy, swą pomysłowością zachwycali: kowboje, rycerze oraz cała plejada postaci należących do klasyki baśni i bajek.
Zabawy masami plastycznymi to sposób na wspaniałą, pełną radości i kreatywności dziecięcą zabawę. Z ugniatania, wałkowania, lepienia wynika wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Nasze dzieci bawiły się w przedszkolu ,,mannoliną”, czyli masą przypominającą ciastolinę. Jest bardzo przyjemna w dotyku, ale też dość wymagająca – potrzebuje troszkę mocniejszego ugniatania i rozciągania niż zwykła ciastolina, przez co pięknie stymuluje małe rączki. Wspaniale rozwija motorykę małą u dziecka, czyli sprawność dłoni i palców. Jej rozwój jest kluczowy w pierwszych latach życia, wpływa bowiem w kolejnych na wiele czynności wymagających dużej precyzji np. zapinania guzików, posługiwania się sztućcami oraz pisania. Zabawa masą plastyczną to bardzo dobry sposób na:
I tak oto właśnie było w grupie ,, Słoneczek”.
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. W salach „Misiów” i „Sów” powstały kąciki jesienne, w których zgromadziliśmy dary jesieni przyniesione przez dzieci. Z jabłek i marchewek przedszkolaki przygotowały pyszny sok – „witaminowa bomba”. Ciekawe okazały się także doświadczenia wykonywane w sali (np. powstawanie deszczu).
Nie zabrakło też prac plastycznych, które przedszkolaki uwielbiają. Powstało jesienne drzewko – praca grupowa, dynie z bibuły, las w pudełku, jeżyki, sowy. Do zabaw plastycznych wykorzystaliśmy również masę solną, plastelinę, liście i kasztany. Ponadto kasztany i żołędzie stanowiły świetny materiał do zabaw matematycznych, sensorycznych i gier.
Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy na spacerach podziwiać cudowne barwy i kolory jesieni. Inspirowało nas to do różnych aktywności na świeżym powietrzu - stworzyliśmy Panią Jesień z liści. Przedszkolaki bardzo polubiły jesień w tegorocznym wydaniu.
Dnia 7.11.2022 wszystkie dzieci z przedszkola oraz klas pierwszych udały się na niezwykłe spotkanie z wyjątkowym gościem.
Kicia Kocia to ulubiona bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla małych dzieci. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odważnie odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad w codziennym życiu. Dzieci bardzo uważnie i z zaciekawieniem słuchały bajki o bohaterce. Na końcu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dla wszystkich była to ogromna niespodzianka i owocnie spędzony wspólnie czas. Mamy nadzieję, że Kicia Kocia polubiła naszą szkołę i jeszcze do nas wróci!
Nasza szkoła włączyła się w trwającą w diecezji tarnowskiej akcję „Nakrętka na misyjne studnie”. Organizatorem akcji jest Tarnowski Wolontariat Misyjny. Pieniądze zyskane ze sprzedaży plastikowych nakrętek są przeznaczone na budowanie studni głębinowych w Czadzie w Afryce. Do tej pory udało się wybudować już dwie takie studnie. Koordynacją tej akcji w szkole zajęło się Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami. Zakrętki zbieraliśmy przez cały październik. W akcję włączyła się cała szkoła.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie i zbieranie nakrętek, a Szkolnemu Kołu Caritas za koordynowanie akcji.
W dniu 4 listopada oddziały przedszkolne odwiedził teatr lalek Bajka z Nowego Sącza z przedstawieniem pt.: „Śladami orła białego”.
Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na dzieciach. Piękne lalki Pyzy i Jasia Wędrowniczka oraz Górala opowiadały o polskich górach, ziemi sądeckiej, Krakowie i Warszawie, zaś malownicze dekoracje wprowadzały widzów w opowieści o naszym kraju.
Była gwara góralska, ciekawe piosenki, Syrenka symbol Warszawy i potwór Bazyliszek, który wzbudził wielkie zainteresowanie . Po zakończeniu teatrzyku wychowankowie bezbłędnie odpowiadali na pytania zadawane przez aktora.
Dziękujemy teatrowi „Bajka” za niezapomniane wrażenia i zapraszamy do nas ponownie!
W ramach ogólnopolskiego projektu „Bajki- pomagajki”, dzieci z grupy Sowy wysłuchały bajek dotykających tematu niewiary we własne siły.
„Franek na konkursie ryków” oraz „Bajka o szarym słowiku”, to bajki, które uczą, że każdy z nas jest inny i każdy ma inne zdolności, talenty, w czymś jest lepszy lub gorszy.
Bohaterowie tych opowiadań pokazują jak z tym sobie poradzić, jak uwierzyć we własne siły.
6 latki po ich wysłuchaniu same szukały rozwiązania problemu, jak można radzić sobie gdy wydaje się nam, że jesteśmy „do niczego”. Następnie wykonały obrazki do bajek, a po opowiadaniu o sympatycznym dinusiu, przez dłuższy czas bawiły się różnymi dinozaurami opowiadając zmyślone historie o strasznych gadach.
Ścieżka sensoryczna to nie tylko fajna zabawa dla dzieci, która w przedszkolu jest najważniejsza, ale jest połączeniem zabawy i płynących korzyści. Oto kilka z nich: stymuluje receptory na stopach, dostarcza bodźce dotykowe, w przypadku małych dzieci ćwiczy dużą motorykę. Warto pamiętać, że dotyk to jeden z podstawowych zmysłów, który najwcześniej się rozwija i dojrzewa. Chodzenie po ścieżce jest naturalnym masażem stóp. Stopy zupełnie inaczej pracują gdy bezpośrednio dotykają podłoża. Najlepiej kiedy możemy chodzić na boso i mamy kontakt z niejednorodnym podłożem w tym wypadku ze ścieżką sensoryczną i jak to nazwaliśmy z dziećmi naszym " torem przeszkód”. Przy tworzeniu ścieżki i oczywiście przy samej zabawie śmiechu jest wiele zarówno dla dzieci jaki i wychowawców, a to także możliwość spędzenia miło wspólnego czasu. I tak oto nasze dzielne maluchy kroczyły odważnie krok po kroku po stworzonej ścieżce.
Uczniowie oraz przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach drukowania techniką 3D. Podczas zajęć zaprezentowane zostały różne modele drukarek 3D, a uczniowie na własne oczy mogli obserwować w jaki sposób powstają przestrzenne figurki drukowane z kolorowych filamentów. Dzieci dowiedziały się w jakich dziedzinach wykorzystywane są drukarki 3D, mogły również dokładnie obejrzeć figurki i zabawki wydrukowane przez tego typu urządzenia.
W środę, 2 listopada dzieci i młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami i dyrekcją udali się na groby żołnierzy poległych podczas I wojny światowej, znajdujące się na cmentarzu parafialnym w Dębnie.
Ksiądz Łukasz Gazda, który prowadził całą uroczystość zainicjował wspólną modlitwę w intencji poległych, którzy oddali życie za to, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce. Po zakończonej części oficjalnej uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobach żołnierzy.
Cała uroczystość upłynęła w podniosłym i pełnym powagi nastroju.
Powered by aSc EduPage