Poniżej załączamy link do listu Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia skierowany do rodziców/opiekunów:
Poniżej załączamy link do listu Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia skierowany do rodziców/opiekunów:
Od dnia 20 grudnia 2021 r. do 09 stycznia 2022 r zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-VIII.
W tym okresie wszystkie klasy przechodzą na tryb nauki zdalnej. Nauczanie zdalne będzie odbywać się zgodnie z zasadami nauki zdalnej (informacja znajduje się na stronie).
W dniach od 23 grudnia do 31 grudnia 2021 będzie trwała zimowa przerwa świąteczna.
Po Nowym Roku dniem wolnym będzie również 06 stycznia 2022 r.
Uwaga!
Przedszkole i oddział przedszkolny 6-latków pracują bez zmian. Od 20 grudnia do 09 stycznia nie będzie organizowany dowóz dzieci do szkoły (w okresie nauki zdalnej).
Za utrudnienia przepraszamy.
Od dzisiaj, tj. od 11 grudnia 2021 r. uczniowie klasy szóstej zostają objęci kwarantanną.
Kwarantanna będzie trwać do 18 grudnia 2021 (włącznie).
Uczniowie klasy 6 przechodzą na nauczanie zdalne.
Ważne: kwarantanną nie będą objęci domownicy dzieci; z kwarantanny wyłączone są również osoby zaszczepione.
Już grudzień. Po szkole zaczął przechadzać się św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem – reniferami i elfem. Ci grzeczni dostali prezenty, a ci mniej grzeczni? Też dostali! Niektóre klasy pojechały do kina albo wybrały inne atrakcje (w ramach prezentu mikołajkowego). Nawet klasa I (mimo że przebywała na kwarantannie) nie została pominięta. Mikołaj pamięta o wszystkich - dla pierwszaków też zostawił prezenty, ale ich dystrybucją zajęli się pomocnicy świętego, bo 7 grudnia staruszek miał już inne zajęcie….spał smacznie przy kominku.
7 grudnia klasa 4 zorganizowała wyjazd do FlyParku w Tarnowie. Uczniowie mogli „polatać” na licznych trampolinach, spróbować swoich sił na torze przeszkód w Ninja Parku i w „walce” z Eliminatorem.
Atrakcji nie brakowało i na pewno były to niezapomniane Mikołajki.
6 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 2a oraz 2b uczestniczyli w wycieczce do Cinema 3D w Galerii Tarnovia na film pt. „Clifford. Wielki czerwony pies”.
Opowiada on o miłości małej dziewczynki do szczeniaczka imieniem Clifford, która sprawia, że rośnie on do gigantycznych rozmiarów. Emily Elizabeth postanawia znaleźć czarodzieja, który przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem.
Wszystkim film bardzo się podobał. Był niezwykle ciekawy i wartościowy. Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.
Klasa 4 wraz z wychowawczynią, p. Bernadetą Lipińską, w listopadzie miała okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce i posłuchać ciekawych opowieści przewodnika o historii tego niezwykłego miejsca.
Uczniowie podziwiali między innymi różne formy krystalizacji soli zwane stalaktytami i stalagmitami oraz Komorę Janowiec, gdzie poznali legendę o św. Kindze. Jednak największe wrażenie na czwartoklasistach zrobiła Kaplica św. Kingi ozdobiona wykonanymi z soli płaskorzeźbami i rzeźbami, a nawet żyrandolami.
Wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Wpłaty za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ przyjmowane będą u intendenta
do dnia 17.12.2021
Opłata za żywienie wynosi 45,50 zł (13 x 3,50 zł)
Koniecznie prosimy o rozliczenie żywienia do wyznaczonego wyżej terminu!
Członkowie działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie Klubu Wolontariusza zaangażowali się w sprzedaż świec Caritas. Akcja została przeprowadzona w niedzielę 5 grudnia w kościele parafialnym i kaplicy w Jastwi. Dochód ze sprzedaży świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zostanie przeznaczony dla potrzebujących z terenu diecezji i parafii Dębno.
W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas!
Niech magia i wróżba króluje wśród nas!
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w Wigilię św. Andrzeja czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, ta noc miała magiczną moc, uchylając wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie ,,Andrzejki” są wesołym spotkaniem dostarczającym przeżyć i emocji, a także okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
29 listopada przedszkolaki z grup: ,,Słoneczka”, ,,Misie” a także ,,Sowy” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw Andrzejkowych. Dzieci mogły ,,poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką. Nie zabrakło wróżenia z butów, lania wosku przez magiczny klucz a z powstałych kształtów, przedszkolaki z małą pomoc swoich Pań odczytywały czego mogą spodziewać się w przyszłości. Wszystkie wróżby były przeplatane pląsami i tańcami przy skocznej muzyce.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przedszkolakom przyniosły wiele radości i po raz kolejny były okazją, do wspólnej zabawy . I jeszcze nie raz na pewno odbędą się takie ,,Magiczne Andrzejki” w Dębnie!
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najmilszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przeminie.
W tym roku w naszym Przedszkolu i Oddziałach Przedszkolnych także było obchodzone Święto Misia. Każda grupa bawiła się w swojej sali.
Dzieci poznały historię Święta Misia, ciekawostki o niedźwiedziach, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, sensorycznych, w zgadywankach i chętnie pozowały do zdjęć w misiowych fotobudkach.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie Święto Misia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Dzieci były szczęśliwe razem ze swoimi maskotkami misiami bo ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” uczniowie czterech klas edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły w dniu 17 listopada wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny.
Pierwsza część wycieczki to spacer Drogą Królewską, rozpoczynając od Placu Matejki, pod Barbakan, przez Bramę Floriańską, ulicę Floriańską, Rynek Główny i dalej ulicami: Grodzką, oraz Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie, oczywiście nie omijając słynnej ulicy Franciszkańskiej 3.
Jednym z ciekawszych punktów wycieczki było wejście na Wieżę Zygmuntowską katedry wawelskiej i podziwianie najsłynniejszego polskiego dzwonu nazywanego potocznie Dzwonem Zygmunta. Ta chwila z pewnością zapisze się dzieciom w pamięci, bo w tym roku mija pięćset lat od zawieszenia dzwonu Zygmunta w katedrze.
Druga część wycieczki odbyła się w Muzeum Etnograficznym. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Słowa do rzeczy”, czyli w spotkaniu z eksponatami – „bohaterami” polskich przysłów i związków frazeologicznych. Było to wspaniała lekcja „bez kładzenia łopatą do głowy”.
Pogoda i humory dzieci były wyśmienite. Późnym wieczorem uczniowie wrócili, z pewnością trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i wiedzy historycznej związanej z pięknym królewskim miastem Krakowem.
Zasady zdalnego nauczania
rok szkolny 2021/22
Od jutra, tj. od 01 grudnia 2021 r. uczniowie klasy szóstej zostają objęci kwarantanną.
Kwarantanna będzie trwać do 06 grudnia 2021 (włącznie).
Uczniowie klasy 6 przechodzą na nauczanie zdalne.
Ważne: kwarantanną nie będą objęci domownicy dzieci; z kwarantanny wyłączone są również osoby zaszczepione.
Od dzisiaj, tj. od 30 listopada 2021 r. uczniowie klasy pierwszej zostali objęci kwarantanną.
Kwarantanna będzie trwać do 06 grudnia 2021 (włącznie).
Uczniowie klasy 1 przechodzą na nauczanie zdalne.
Ważne: kwarantanną nie będą objęci domownicy dzieci; z kwarantanny wyłączone są również osoby zaszczepione.
Wpłaty za obiady za miesiąc LISTOPAD przyjmowane będą u intendenta do dnia 10.12.2021
Opłata za żywienie wynosi 66,50 zł (19 x 3,50 zł)
Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat!
Przypominamy jednocześnie, że w związku ze zbliżającym się końcem roku, odpłatność za miesiąc grudzień należy uiścić do dnia 18.12.2021
Poprzez uczestnictwo w lekcji edukacyjnej na temat zmian klimatu uczniowie z naszej szkoły zrealizowali projekt „ Wdrażanie Regionalnego Planu Działania dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego” dofinansowany z programu LIFE Unii Europejskiej I Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zwieńczeniem kampanii #drzewodlaklimatu było zasadzenie 10 drzew jako działanie mające na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu.
W uroczystej atmosferze p. dyrektor Dorota Ryba wręczyła pierwszoklasistom Wyprawki Czytelnicze. Przygotowane przez Instytut Książki pakiety mają pomóc uczniom w poznawaniu liter i doskonaleniu umiejętności czytania.
Przedsięwzięcie jest związane z realizowaną po raz kolejny w polskich szkołach kampanią „Mała książka – wielki człowiek”.
W niedzielę 21 listopada br. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie wsparli Klub Wolontariusza w akcji rozprowadzania chlebków.
Dochód zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym.
Klub Wolontariusza, Samorząd Uczniowski oraz Biblioteka serdecznie dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za okazane serce i przyniesione książki, zeszyty, plecaki, materiały biurowe oraz słodycze. Lista darczyńców jest bardzo długa, co świadczy o tym, że akcja w naszej szkole odbiła się szerokim echem. A zebrane rzeczy już w kolejnym tygodniu trafią do polskiej szkoły w Miżyńcu na Ukrainie.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!
Powered by aSc EduPage