• Duży czyta małemu

• Biblioteka szkolna 28 lutego przeprowadziła akcję promującą czytelnictwo, która polegała na głośnym czytaniu w grupach przedszkolnych i klasach I-II ZSP w Dębnie fragmentów książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Florka. Z pamiętnika ryjówki”.

Młodszym kolegom i koleżankom czytali uczniowie kl. 6: Alicja Bury, Natasza Stężowska oraz Mateusz Górski. Po wysłuchaniu tekstu mali słuchacze musieli odpowiadać na pytania, które sprawdzały ich spostrzegawczość i umiejętność zapamiętywania szczegółów.

Akcja wzbudziła zainteresowanie i pewnie będzie kontynuowana w najbliższym czasie.

• Konkurs czytelniczy

• Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów kl. 4-8 konkurs czytelniczy „Z wizytą u czerwonego krzesła” sprawdzający znajomość książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnego rodzaju zadaniami, np. wielokrotnego wyboru, układania chronologicznie wydarzeń czy rozwiązywania krzyżówki. Emocji nie zabrakło!

Zwycięzcami zostali:

Julia Cieślik kl. 4 – I miejsce

Marcel Sacha kl. 4 – II miejsce

Nikola Kukla kl. 5 – III miejsce

Wyróżnienie: Wanessa Jakubas kl. 8a

Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs biblioteczny „Moja zakładka do książki” już rozstrzygnięty!

• Kolejna edycja szkolnego konkursu na wykonanie zakładki do książki według własnego pomysłu ponownie spotkała się z dużym zainteresowanie uczniów klas I-III. Prace plastyczne były bardzo zróżnicowane, ale wszystkie prezentowały wysoki poziom artystyczny i świadczyły o kreatywności wykonawców.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce Emilia Bilińska kl. 1b

II miejsce Julia Gibała kl. 3b i Jakub Migda kl. 2

III miejsce Julia Mizera kl. 3b i Paulina Nosal kl. 2

Wyróżnienia: Marcelina Jakosz kl. 1a, Martyna Kurek kl. 2, Kacper Bujak kl. 3b i Zofia Mleczko kl. 3b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!