• I miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym ,, Mój sąsiad las".

• Alan Nieć, uczeń klasy II b zdobył pierwsze miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym ,,Mój sąsiad las" organizowanym przez Zespół Szkół w Szczurowej oraz Lasy Państwowe. Wręczenie nagród odbyło się dnia 31 października w Zespole Szkół w Szczurowej, podczas wydarzenia otwarta została SENSORYCZNO – DOŚWIADCZALNA KLASA Z DREWNA, która powstała w ramach projektu zrealizowanego ze środków Funduszu Leśnego. Zdobywcy I miejsca gratulujemy i życzymy mu kolejnych udanych fotograficznych projektów. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ukazujących naszego ucznia i jego fotografię.

• ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW W PRZEDSZKOLU

• 20 października 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Tego dnia w salach zapachniało owocami i warzywami przyniesionymi przez dzieci, grupa Misie zajęła się przygotowaniem sałatki warzywnej, Sowy spędziły dużo czasu na torze sportowym a Promyczki tańczyły do owocowej piosenki. Dzień ten upłynął nie tylko na samych przygotowaniach i degustacji witaminowych dobroci, były również zabawy muzyczno-ruchowe związane z wydarzeniem. Dzień pełen wrażeń podsumowały prace plastyczno- techniczne przedszkolaków. Zaangażowanie dzieci pokazało, że warzywa i owoce staną się nieodzownym elementem ich codziennej diety.

• Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach

• Jaką rolę odgrywają pszczoły w życiu ludzi? Jak długo żyją pszczoły? Ile miodu produkuje pszczoła w ciągu swojego życia? Jakiego koloru nie rozpoznaje pszczoła? Na te i wiele innych pytań związanych z życiem pszczół potrafią już odpowiedzieć uczniowie klas pierwszej A i drugiej A po wycieczce do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach, która odbyła się 13 października 2023 r. W programie wycieczki czekało na uczniów wiele atrakcji między innymi: pobyt w interaktywnym ulu, własnoręczne wykonanie świec z węzy pszczelej, degustacje miodowych pierników i różnych gatunków miodów. Niespodzianką była przejażdżka wozem konnym po okolicy. Pobyt z gospodarzem w zagrodzie i karmienie zwierząt to niecodzienna przyjemność. Piękny, słoneczny jesienny dzień był dniem pełnym wrażeń, a zdobyta poprzez odkrywcze zabawy i doświadczenia wiedza - bezcenna. Czas spędzony razem był doskonałą formą integracji uczniów. Według oceny dzieci, była to „najwspanialsza wycieczka”. Z pewnością każdy z jej uczestników zapamięta ją na długo.