• Konkurs recytatorski

• Konkurs recytatorski cieszy się w naszej szkole zawsze dużym zainteresowaniem uczniów. Tak było i w tym roku. Niestety jury musiało wyróżnić najlepszych – reprezentantów ZSP w Dębnie na konkursie gminnym. Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu otrzymali pamiątkowe dyplomu i nagrody książkowe. Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Poezja jest jak obraz” uczennica klasy III – Zuzanna Hojnowska zajęła pierwsze miejsce, zaś uczeń klasy Ia- Hubert Kowal został wyróżniony.

• Święto Patrona

• 22 marca obchodzono w naszej szkole Święto Patrona. Tadeusz Kościuszko
            urodził się 4 lutego 1746 roku. Był uczestnikiem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, generałem, Naczelnikiem Sił Zbrojnych Narodowych w powstaniu w 1794 roku, które było próbą ratowania Rzeczpospolitej.

W tym szczególnym dniu nasza szkołę odwiedzili znamienici goście:

Wizytator Kuratorium Oświaty - Grzegorz Kubacki,

Kierownik Spraw Obywatelskich, Sportu i Promocji - Anna Jakubas,

Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. Św. Małgorzaty w Dębnie - Paweł Bobrowski,

Kierownik Muzeum Zamku w Dębnie  - Jolanta Januś-Koczwara,

Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury – Łukasz Przybyło,

przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich.

Pani Dyrektor, Bernadeta Lipińska przywitała zebranych i zaprosiła na przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły.

Zebrani na apelu goście, nauczyciele i uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podróż – podróż z Tadeuszem Kościuszką. Zawitali w Ameryce, o której wolność walczył nasz bohater, potem przenieśli się do Soplicowa, które zawsze było kolebką patriotyzmu i szacunku dla bohaterów. Na końcu stanęli na Krakowskim Rynku, gdzie Kościuszko złożył uroczystą przysięgę. Uczniowie zaśpiewali kilka pieśni, których teksty nawiązywały do wolności, niepodległości i umiłowania ojczyzny.

Widzów wzruszyły również zaprezentowane tańce  - krakowiak i polonez, zaś cały spektakl ubarwiła scenografia i krakowskie stroje.

Niech patron szkoły zawsze będzie autorytetem i inspiracją dla naszych uczniów.