• Opłata za obiady za maj

          •   Wpłaty za obiady za miesiąc MAJ przyjmowane będą u intendenta

            do dnia  10.06.2022. Opłata za żywienie wynosi 72,00 zł  ( 18 x 4,00 zł)

             

            Odpłatność za  miesiąc CZERWIEC  w wysokości 52,00 zł 

             (13x4,00 zł) należy  uiścić do 20.06.2022. 

                         Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat! 

          • Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Zalasowej

          •  27 maja 2022

            „Fort Wapiti" w Zalasowej dostarczył dzieciom wielu przeżyć. Było to fascynujące spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej.

             Dzieci miały okazję wysłuchać opowieści o Indianach, zobaczyć ich rzeczy do codziennego użytku w domostwach, a także pokaźną kolekcję broni do polowania z okresu przed i po przybyciu białego człowieka (maczugi, łuki, tomahawki, winchester, colt itp.) .   

             Wszyscy chętnie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Pokonywali indiański tor przeszkód, „łowili ryby", rzucali do celu na bizonie rogi, brali udział w wyścigu węży oraz strzelali z łuku. Z wymalowanymi na różne wzory twarzami dzieci nauczyły się indiańskiego tańca aligatora.

             Po takich przygodach wszyscy chętnie zajadali pieczoną kiełbaskę.

            Szczególne zainteresowanie wzbudziło własnoręczne wykonywanie wisiorka, który każdy z dumą zawiesił na szyi. W pogodnych nastrojach, zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do Dębna.

          • GRUPY: SOWY I MISIE NA MAJOWEJ ŁĄCE

          • Korzystając z pięknej majowej pogody, Sowy i Misie wybrały się na spacer na łąkę. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą. Dzieci ciekawe otaczającego je świata chętnie brały udział w poszukiwaniu roślin i zwierząt żyjących na łące.  

            Słoneczna pogoda i piękno natury wywołały w uczestnikach wycieczki wspaniały nastrój. Mali przyrodnicy poznawali za pomocą różnych zmysłów rośliny i zwierzęta łąkowe. Obserwowali przez lupy owady (mrówki, pająki, biedronki, motyle, żuki, pszczoły). Rozpoznawali i nazywali wybrane rośliny (koniczynę, jaskry, mlecze, stokrotki,  oraz różne gatunki traw). Dzieci wsłuchiwały się w śpiew ptaków znajdujących się na pobliskich drzewach. Dzięki tej wyprawie przedszkolaki zdobyły kolejną odznakę Bociana Teodora – odznakę detektywa przyrody.

            Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się życiu na łące, uczyły się dostrzegać piękno przyrody, uświadomiły sobie konieczność jej ochrony oraz utrwaliły wiadomości dotyczące obecnej pory roku.

            To była bardzo ciekawa lekcja przyrody dla małych podróżników. Kontakt z naturą sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji, dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem wrażeń.

             

          • Od 1 czerwca ruszają zapisy do świetlicy szkolnej

          • Od 1 czerwca rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na rok 2022/2023. Przypominamy, że przyjmowanie uczniów do świetlicy szkolnej dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców  poprzez wypełnienie karty. W każdym roku wymagane jest złożenie nowej karty zgłoszenia dziecka do świetlicy na następny rok szkolny. Kartę mozna pobrac ze strony szkoły lub w sekretariacie. 

            Ze względu na konieczność zaplanowania ilości miejsc w świetlicy dla uczniów na przyszły rok szkolny prosimy o terminowe składanie kart  do 15 czerwca 2022 do godz. 15:00 w sekretariacie szkoły. Niedotrzymanie terminu zapisu może spowodować, że dziecko nie będzie mogło rozpocząć korzystania ze świetlicy wraz z początkiem roku szkolnego.


            KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ_2022-2023.docx​​​​​​​


             REGULAMIN REKRUTACJI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

             Podstawa prawna:

             Statut Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębnie

             

             

            1.     Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci z klas: I – VIII szkoły podstawowej, na podstawie Regulaminu rekrutacji do świetlicy szkolnej.

            2.     Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest złożenie w sekretariacie szkoły prawidłowo wypełnionej Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej w wyznaczonym przez szkołę terminie.

            3.     Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.

            4.     Kompletnie i czytelnie wypełnioną Kartę zgłoszenia należy złożyć do 15 czerwca do godz. 15.00.

            5.     Rodzic wypełniając Kartę zgłoszenia oświadcza, że podaje dane zgodnie ze stanem faktycznym.

            6.     W przypadku niedostarczenia w podanym terminie stosownych dokumentów lub stwierdzeniu niezgodności danych ze stanem faktycznym stwierdza się, że wniosek nie spełnia wymagań formalnych.

            7.     Wnioski   i   prośby   indywidualne   rozpatruje   Dyrektor   szkoły   w   porozumieniu z nauczycielem świetlicy szkolnej.

            8.     W pierwszej kolejności przyjmowane są do świetlicy dzieci:

            ·       obojga rodziców pracujących,

            ·       dojeżdżające,

            ·       rodziców samotnie wychowujących dzieci,

            ·       umieszczone w rodzinach zastępczych,

            ·       z rodzin wielodzietnych,

            ·       z rodzin objętych nadzorem kuratora lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

             9.     W przypadku ciągłej nieobecności ucznia na zajęciach świetlicowych (powyżej jednego miesiąca), rodzic jest zobowiązany do kontaktu z  nauczycielem świetlicy w celu poinformowania go o przyczynach nieobecności ucznia. W przypadku dłuższej nieobecności ucznia i braku kontaktu z rodzicami/prawnymi opiekunami uczeń zostaje skreślony z listy wychowanków świetlicy.

            10.  Dyrektor szkoły powołuje komisję rekrutacyjną. Komisja składa się z wychowawców świetlicy szkolnej, pedagoga szkolnego. Komisja przeprowadza proces rekrutacyjny dzieci ubiegających się o przyjęcie do świetlicy na dany rok szkolny i indywidualnie rozpatruje każdy wniosek.

            11.  W sporadycznych przypadkach dziecko może być zapisane w ciągu roku szkolnego.

            12.  Dzieci nieprzyjęte do świetlicy szkolnej lub zgłaszające się po terminie naboru umieszczane są na liście rezerwowej. Umieszczenie na liście rezerwowej nie uprawnia dziecka do uczęszczania do świetlicy.

            13.  Do 5 września przeprowadzana jest rekrutacja uzupełniająca. Jeżeli są miejsca na świetlicy rodzice mogą składać karty zgłoszeń. W trakcie tej rekrutacji przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie z listy rezerwowej.

            14.  Dyrektor powołuje Komisję rekrutacyjną składającą się z wychowawców świetlicy i pedagoga do przeprowadzenia rekrutacji uzupełniającej.

            15.  Rodzice dziecka, które nie zostało zakwalifikowane do świetlicy szkolnej mogą złożyć odwołanie.

            16.  Odwołanie wraz z uzasadnieniem składa się do Dyrektora szkoły nie później niż w terminie trzech dni od daty ogłoszenia listy dzieci zakwalifikowanych.

            17.  Odwołanie bez uzasadnienia nie będzie rozpatrywane.

            18.  Dyrektor rozpatruje odwołanie w ciągu 7 dni od daty wpływu odwołania.

            19.  Pisemna odpowiedź na odwołanie przekazywana jest osobiście rodzicom lub za pośrednictwem poczty.

            20.  Decyzja Dyrektora w zakresie odwołania jest ostateczna.

            21.  Jedna grupa świetlicowa może liczyć nie więcej niż 25 uczniów.

            22.  Lista dzieci przyjętych do świetlicy szkolnej na nowy rok szkolny będzie podana do dnia 10 września.

             

             

             

            Niniejszy Regulamin rekrutacji do świetlicy szkolnej obowiązuje od 27 kwietnia 2020r.

          • W Polskę idziemy.....

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami z całej Polski. Tym razem Szymon Kapusta z klasy 8a został laureatem XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO – LITERACKIEGO „II WOJNA ŚWIATOWA I CZASY POWOJENNE WE WSPOMNIENIACH”.

            Projekt, który został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w  Katowicach, Muzeum w Raciborzu oraz SP nr.15 im. Jana III Sobieskiego, gromadzi rokrocznie kilkuset uczniów z całej Polski. Szymon Kapusta zajął III miejsce stając się laureatem konkursu, który jest wpisany na listę kuratoryjną konkursów „punktowanych”, co zapewnia Szymonowi dodatkowe 10 punktów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

            Gratulujemy Szymonowi kolejnego sukcesu (w ubiegłym roku został on laureatem historycznego konkursu w Krakowie). Życzymy dalszych w szkole średniej. Wszystkich zaś młodszych uczniów  zachęcamy  aby wzięli  przykład ze  swojego starszego kolegi i wykorzystywali liczne szanse rozwoju ,  które stwarza nasza szkoła.

          • Organizacja zajęć w dniu 01 czerwca 2022 r.

          • Dzień 01 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, w tym dniu każdy wychowawca organizuje zajęcia ze swoją klasą. W tym dniu uczniowie nie spożywają obiadu. Szczegóły organizacji zajęć wychowawcy będą podawać swoim klasom.

             

            Harmonogram dowozu w dniu 01 czerwca:

            Wyjazd z Hebdówki:

            7.30 - klasy: 1, 2a, 3

            8.40 - klasy: 4,5,6,7a,8b

            Wyjazd z Dębna:

            11.15 - klasy: 4,5,6,7a,8b

            12.00 - klasy: 1,2a,3

             

            Przedszkole i oddział przedszkolny pracują bez zmian.

          • Ortograficzne potyczki

          • Miło nam poinformować, że w XXV Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno w kategorii klas 4-6 nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością poprawnego pisania.

            III miejsce zajęła Monika Prokop z kl. 6 , a Samuel Hajduk z kl. 4 otrzymał wyróżnienie.

            Jubileuszowy konkurs odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach 19 maja 2022r. pod patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Dębińskie Centrum Kultury zaprasza!

          • ZAPISY NA PÓŁKOLONIE LETNIE „TWÓRCZE LATO 2022 Z DCK”

             

             

            Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz z Dębińskim Centrum Kultury serdecznie zapraszają dzieci z terenu naszej gminy do udziału w letnich półkoloniach, które pod nazwą  „Twórcze lato 2022 z DCK”, będą organizowane przez Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.

            To bardzo ciekawa oferta wakacyjnej animacji czasu wolnego dla najmłodszych, która od lat cieszy się coraz większą popularnością. Organizatorzy, w tegorocznym programie zapewniają liczne atrakcje. Oprócz ciekawych warsztatów, będą także wyjazdy, gry terenowe, dużo ruchu i opieka wykwalifikowanych wychowawców i instruktorów DCK.

             

            Zapisy na zajęcia wakacyjne prowadzone będą za pomocą formularza online na stronie internetowej Dębińskiego Centrum Kultury pod adresem www.kulturadebno.pl

            Formularz będzie aktywny od dnia 23 maja 2022r, od godz. 9:00 do dnia 31 maja 2022r do godz. 16:00.

            Organizator i miejsce zajęć: Dębińskie Centrum Kultury

            Półkolonie realizowane będą w terminie od 27.06.2022 do 22.07.2022 (od poniedziałku do piątku) w formie czterech tygodniowych turnusów:

            Godziny zajęć: od 8:00 do 16:00.

            Koszt 150zł/tydzień. Półkolonie letnie są współfinansowane ze środków Gminy Dębno.

            Uczestnikami zajęć mogą być dzieci od lat 6, uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

            Półkolonie “Twórcze lato 2022 z DCK” to:

            – zróżnicowany i interesujący program,

            – kulturalno-edukacyjna oferta zajęć,

            – twórczy i aktywny sposób na spędzenie wolnego czasu,

            – atrakcyjne wyjazdy,

            – gry, zabawy i konkursy,

            – prelekcje tematyczne,

            – opieka wykwalifikowanej kadry pedagogów, instruktorów DCK,

            – zajęcia w odpowiednio wyposażonych pracowniach,

            – drugie śniadanie,

            – ubezpieczenie uczestników NNW,

            – wypoczynek podlega zgłoszeniu w Kuratorium Oświaty.

             

            Ważne informacje:

            1. Zapisy na półkolonie należy dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie https://kulturadebno.pl aktywnego od dnia 23 maja 2022r, od godz. 9:00 do dnia 31 maja 2022r do godz. 16:00. Należy także obowiązkowo dostarczyć w wyżej wymienionym terminie, prawidłowo wypełnioną Kartę kwalifikacyjną w formie skanu na adres email: wypoczynek@kulturadebno.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu DCK bądź do skrzynki pocztowej ulokowanej przy wejściu do budynku.

            2. O zakwalifikowaniu uczestnika na dany turnus organizator poinformuje za pomocą komunikatu SMS lub telefonicznie. Informacja o zakwalifikowaniu będzie przekazywana po weryfikacji zgłoszenia i otrzymaniu karty kwalifikacyjnej.

            3. Osoby zakwalifikowane do udziału w turnusie są zobowiązane do wpłaty kwoty 150,00zł /sto pięćdziesiąt złotych/ za tydzień zajęć (proporcjonalnie do ilości zakwalifikowanych tygodni). Wpłaty należy regulować w terminie do 10 czerwca 2022r. przelewem na konto DCK: 72 9453 0009 0030 0300 1687 0001, w tytule imię i nazwisko uczestnika, Twórcze Lato z DCK.

            4. W sytuacji, gdy ilość zapisanych będzie przekraczać ilość dostępnych miejsc, powstanie lista rezerwowa. Jeśli zwolnią się miejsca przed rozpoczęciem turnusu, organizator poinformuje o tym fakcie osoby z listy rezerwowej, odpowiednio według kolejności zgłoszeń, za pomocą komunikatu SMS lub telefonicznie.

            Szczegółowe informacje w Regulaminie.

            W razie pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt email: wypoczynek@kulturadebno.pl, telefoniczny pod nr 14/66 58 661 lub osobiście w sekretariacie DCK.

             

            Serdecznie zapraszamy!

          • Jak zostać wice-mistrzem Polski ?

          •  

            Każdy uczeń, któremu brak motywacji i który myśli, że mała szkoła oznacza brak perspektyw i sukcesów powinien zapoznać się z historią naszej uczennicy Alicji Bury z klasy 5. Przystąpiła ona do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, wraz z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Akademią Muzyczną im. I. Paderewskiego w Poznaniu:  Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury .Ten prestiżowy konkurs zorganizowany z wielkim rozmachem podzielony był na VII dyscyplin. Od plastycznych przez naukowe aż do muzycznych czyli  konkurs fortepianowy.

            Nasza uczennica wystąpiła w III dyscyplinie „Historyk Primus”. Musiała wykazać się  wręcz encyklopedyczną wiedzą na temat życia i twórczości Ignacego Paderewskiego oraz czasów w których żył i pracował ten wielki Polak. Konkurs składał się z trzech etapów. Wykaz lektur do opanowania liczył kilkanaście (!) pozycji  książkowych i stron internetowych. Alicja wraz z ponad 2 tys. uczniów rozpoczęła rywalizację , którą po finale zakończyła na pozycji wice-mistrza konkursu(!) . Osiągnęła to jako najmłodsza uczestniczka, pozostawiając za sobą uczniów z Warszawy, Szczecina a nawet USA – ze szkół polonijnych.

            Alicja Bury za ten sukces może już „zaksięgować” 10 pkt. dodatkowych do przyszłego egzaminu po ósmej klasie. Ponadto, nasza uczennica weźmie udział w dwudniowym, uroczystym zakończeniu konkursu w Poznaniu 28-29 VI gdzie odbędą się warsztaty, pokazy zwycięskich prac plastycznych oraz koncert fortepianowy  laureatów. Zakwaterowanie zapewniają organizatorzy. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy Alicjii dalszych sukcesów, które umożliwia nasza placówka a wszystkim uczniom naszej szkoły mówimy: „per aspera ad astra”!

          • Gra Terenowa "Szlakiem dębińskich legend"

          • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury i Zamek w Dębnie – Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie 13 maja byli organizatorami Gry Terenowej „Szlakiem dębińskich legend”.

            W rozgrywkach na terenie miejscowości Dębno uczestniczyli uczniowie klas 5-6 z sześciu szkół znajdujących się w Gminie Dębno. Zadania dotyczyły znajomości legend związanych z postacią św. Kingi, zamkiem w Dębnie i budową kościoła parafialnego. Uczniowie musieli także wykazać się dobrą orientacją w terenie i umiejętnością poprawnego odczytywania mapy.

            Uczestnicy Gry Terenowej niewątpliwie poszerzyli wiedzę na temat swojej małej ojczyzny, poznali ciekawe legendy, a przy okazji w okolicznościach pięknej przyrody zamkowego parku mogli się zintegrować i spędzić czas na świeżym powietrzu.

            Zwyciężyły drużyny z następujących szkół:

            I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łoniowej

            II miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie

            III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie

            Serdecznie gratulujemy! Konkurs został przeprowadzony w ramach Nocy Muzeów 2022 i Tygodnia Bibliotek.

          • Wycieczka do Chorzowa i Katowic

          • Wiosna sprzyja szkolnym wyjazdom. 29 kwietnia uczniowie klas 4, 5 i 6 w ramach programu „Poznaj Polskę” uczestniczyli w wycieczce do Chorzowa i Katowic.

            Na początku zwiedzili zoo w Chorzowie i odbyli spacer przez Park Śląski. Następnie udali się do Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny, gdzie odwiedzając skansen, poznali warunki życia i zwyczaje dawnych mieszkańców Śląska. Na koniec udali się do Katowic, aby tam podziwiać zabytkowe osiedle, Nikiszowiec.

            Wycieczka na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów i ich wychowawców.

          • Informacja!

          • Szkoła na wniosek rodziców może zorganizować zajęcia opiekuńcze

            w dniach: 

            24, 25 i 26 maja 2022 (egzamin ósmoklasistów)

            01 czerwca 2022 (zajęcia z wychowawcą)

            17 czerwca 2022 (piątek po Bożym Ciele)

            23 czerwca 2022 (dzień przed zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych).

             

            Są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie wniosków do 20 maja 2022 r. w sekretariacie. We wniosku proszę zamieścić informacje: w których dniach dziecko byłoby obecne i w jakich godzinach.

          • 24, 25 i 26 maja 2022 r. - egzamin ósmoklasisty

          • Dni 24, 25 i 26 maja 2022 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas I - VII. W tych dniach będą odbywały się egzaminy ósmoklasistów.

             

            Przedszkole i oddział przedszkolny w tych dniach pracują bez zmian.

             

            Naszym ósmoklasistom  życzymy "połamania piór"

          • WIZYTA W BIBLIOTECE

          • Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie, wraz z wychowawczynią Małgorzatą Korzec udali się 11 maja 2022 roku do Biblioteki Publicznej w Dębnie w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek oraz akcją „ Biblioteki Gminy Dębno oknem na świat dziecka”, objętą honorowym patronatem wójta gminy Wiesława Kozłowskiego. Wspólnie powędrowaliśmy w „Świat Tradycji”, co przybliżyło uczniom dawne lata. Wizyta w bibliotece stała się okazją do promowania wśród dzieci czytelnictwa.

          • Nasi Uczniowie idą jak burza po kolejne sukcesy!

          • Lato dla naszych uczniów oznacza nowe sukcesy. Uczennica klasy 5 - Alicja Bury zajmując drugie miejsce została laureatem historycznego II OGÓLNOPOLSKIEGO Konkursu Ignacy Jan Paderewski pianista wirtuoz, mąż stanu…” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Alicja była najmłodszą uczestniczką finałów co sprawia,  że sukces jest jeszcze  bardziej wartościowy.

                        Julia Derlaga uczennica klasy 7 po sukcesie w prestiżowym konkursie wojewódzkim o stanie wojennym organizowanym przez IPN Kraków gdzie została finalistką, idzie jak burza w konkursie powiatowym „Kazimierz Wielki i jego czasy”  . Julia awansowała do finału tego konkursu - który w tym roku został wpisany na listę konkursów kuratoryjnych i zapewnia dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. O tytuł laureata Julia powalczy razem z uczniami klasy 4 : Samuelem Hajdukiem i Ksawerym Michałkiem , którzy również awansowali do finału tego konkursu i będą reprezentować nasza szkołę w kategorii klas III-V. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Przedszkolaki z wizytą w strażackiej remizie OSP Dębno

          • W poniedziałek 9 maja grupy „Promyczki”, „Misie ” i „Sowy” z Przedszkola w Dębnie wybrały się w odwiedziny do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. Na miejscu gorące powitanie przygotował przedszkolakom ksiądz Grzegorz Sroka, Sebastian Kubala, Piotr Gagatek i Radosław Stężowski. Przedszkolaki podczas tej niecodziennej wizyty mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

            Uczniowie przedszkola mieli okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy
            i strój w jaki ubierają się do akcji. Na koniec w ramach podziękowań dzieci wręczyły strażakom ogromną laurkę.

            Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

            Serdecznie dziękujemy księdzu Grzegorzowi i Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie za zorganizowanie spotkania oraz  umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.